Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przecieki w bagażniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przecieki w bagażniku

    Witam.
    Od pewnego czasu zauważyłem że w bagażniku od strony kierowcy w komorze koło lamp zbiera się woda. Sprawdzałem lampy i jest ok suchutko. Woda leci gdzieś od góry od środka okolicy siłownika. Śruba od siłownika też sprawdzona . Jakieś rady ?

  • #2
    Nawet nie mam pomyslu skąd to leci . Pomocy.

    Komentarz


    • #3
      Wyciągnij wszystko z bagażnika najlepiej do gołej blachy, wez kogos do pomocy i pojedzcie na myjnie samoobslugowa, wejdz do środka najlepiej do bagaznika, pomocnik niech polewa wodą i wszystko sie wyjasni

      Komentarz


      • #4
        Już tak robilismy. Woda scieka z góry . Tam gdzie jest śruba od siłownika ale od strony Śródka. Dziś zauważyłem zaciek na słupku koło kierowcy koło szyby. Słyszałem żeby sprawdzić na dachu rynienkę . Wiecie coś na ten temat jak się ją rozbiera ?

        Komentarz


        • #5
          Tutaj umieszczam zdjęcie słupka koło kierowcy . Są także zdjęcia z bagażnika. Jak widać na zdjęciach tam gdzie wisi kropla ciągle kapie dosyć szybko. Woda leci z okolic powyżej śruby od siłownika tam gdzie jest wylot śruby .
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            Czy brałeś pod uwagę uszkodzoną uszczelkę anteny lub pękniętą osłonę wiązki klapy bagażnika ? Mokra podsufitka świadczy o tym że leje się od dachu . Czy w zwykłym dachu są jakieś odpływy ? W wersji z szyberdachem na pewno są cztery rurki odpływowe . Dwie idą po tylnych słupkach .

            Komentarz


            • #7
              Najważniejsza informacja to ta czy auto ma szyberdach ?
              Zatkane rurki odpływowe szyberdachu to zalana podsufitka i woda w bagażniku.

              Inna mozliwość to stopka anteny. Zmieniałeś ostatnio antene ? Może uszczelka pod anteną sparciała i przepuszcza wodę ?
              Nie ma innej opcji niż te dwie by dach bez szyberdachu przeciekał i "moczył" podsufitkę (pomijam dziurę od rdzy).

              Komentarz


              • #8
                Nie posiadam szyberdachu. Co do anteny nie zwróciłem nawet uwagi ale nic nie wymieniałem. Wlasnie bylem w aucie i zauwazylem że antena była lekko odkręcona ale czy to może być przyczyną zacieków nawet na słupku koło kierowcy to wątpię. W każdym razie dziękuje za radę i zobaczymy czy dokręcenie anteny pomoże. OBY !!
                Ostatnio edytowany przez Szochadiesel; 47630.

                Komentarz


                • #9
                  To nie sam bat anteny ma być odkręcony ale właśnie stopka anteny.
                  Jeżeli chwytając za stopkę anteny możesz ją choćby nawet delikatnie ruszyć - okręcić to masz winowajce.
                  Materiał podsufitki nie jest przyklejony do blachy dachu a właśnie do takiej formy która nie przecieka środkiem a właśnie bokami może puszczać wodę z pod anteny.

                  Komentarz


                  • #10
                    Okej dzięki za radę jutro na pewno sprawdzę i dam odpowiedz

                    Komentarz


                    • #11
                      Niestety to nie antena .. sprawdzona sztywno siedzi zero luzów nic. Myślę że ostatnie wyjście to rynnienka na dachu.

                      Komentarz


                      • #12
                        Cześć, mam to samo i u mnie okazało się że najprawdopodobniej pękło łączenie miedzy słupkiem a dachem od strony kierowcy (mam podobny zaciek na słupku z przodu auta tylko ciut mniejszy). Tzn. na łączeniu jest taka jakby guma która fabrycznie jest zgrzewana (mówią na to mastyka) i po latach eksploatacji po prostu twardnieje i pęka i stąd zaciek na słupku - dodam że szybę czołową mam oryginalną i klej trzyma. wystarczy milimetr ubytku i się będzie sączyło. Z tyłu w bagażniku mam jak na razie sucho. Stopkę antenki mam przytwierdzoną mocno tak że nie ma żadnych luzów.

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja problem już rozwiązałem w 100%. Trzeba było przeczytacie rynienkę na dachu i zabezpieczyć zapytaj odpowiednim środkiem . Środek nie może zawierać octu !

                          Komentarz


                          • #14
                            jaką rynienkę ? u ojca w liftbacku mam ten sam problem , pokaz fotke
                            jest O1 RS 1.8T XENON
                            była O1 1.9 TDI AGR

                            Komentarz


                            • #15
                              A sprawdzaliście uszczelnienie ramki oświetleniowej nad tablicą rejestracyjną? jeśli jest tam oryginalna uszczelka to woda wlatuje do środka klapy bagażnika, a po otwarciu woda spływa do bagażnika.

                              Komentarz


                              • #16
                                woda w bagażniku - Octavia Club Polska

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X