Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie równe obroty silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie równe obroty silnika

    Witam
    Kupiłem Skodę Octavie 1.6 z 2003 r BFQ
    I mam z nią mały problem. Po odpaleniu autko tak jakby nie równo chodziło, dławilo się. Po ok minuty pracy już jest wszystko ok, chodzi równo i cicho.
    Nieraz też na postoju czuć lekkie wibracje silnika ale to rzadko.
    Co może być przyczyną?
    Myślę o wymianie świec i przewodów, cewka w ostateczności
    ​​​

  • #2
    Lpg jest???

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez gacek1 Zobacz wpis
      Lpg jest???
      Nie ma.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez BłękitnaSkoda Zobacz wpis
        Witam
        Kupiłem Skodę Octavie 1.6 z 2003 r BFQ
        I mam z nią mały problem. Po odpaleniu autko tak jakby nie równo chodziło, dławilo się. Po ok minuty pracy już jest wszystko ok, chodzi równo i cicho.
        Nieraz też na postoju czuć lekkie wibracje silnika ale to rzadko.
        Co może być przyczyną?
        Myślę o wymianie świec i przewodów, cewka w ostateczności
        ​​​
        Wymiana tych części, nie zaszkodzi, a możne i pomoże. Dodaj do tego uszczelki kolektora dolotowego (góra i dół), łapie lewe powietrze i nim "trzepie", a jak się rozgrzeje to się "doszczelnia". Powszechna wada silnika 1.6, uszczelki ze starości tracą swoje właściwości.

        Komentarz


        • #5
          Po odpaleniu na zimnym , silnik będzie tak przez chwilę pracował bo załącza się pompa SAI . Jeśli od razu ruszysz nie odczujesz tego . Rzadkie wibracje w nagrzanym na postoju to może być efekt załączenia się wentylatora chłodnicy . Czuć to w kabinie . Uszczelki kolektora i świece warto wymienić jeśli nie masz pewności co do ich stanu . Przewody i cewkę sobie daruj . Wpierw sprawdź przepływ powietrza na wolnych obrotach przy nagrzanym silniku . Jeśli wartość będzie niższa niż 2g/s wtedy trzeba wymienić uszczelki kolektora .

          Komentarz


          • #6
            Też tak miałem w 2.0 ale dolot jest bardzo podobny, też składany. Nieszczelność uszczelek.
            Było dokladnie jak mówisz, jak się lekko zagrzał to było OK.
            Dlatego polecam sprawdzenie szczelności:

            bierzemy PLAKa w dłoń i drugą osobę do laptopa.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X