Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie o przeplywke i sondę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pytanie o przeplywke i sondę

    Witam panowie pytanie jakie objawy uszkodzonego przepływomierza lub sondy ,jak rozpoznać w tej prze-pływce niema klapki wiec wizualnie chyba nie stwierdzę uszkodzenia,chodzi mi o to ze po całkowitym remoncie silnika auto po nagrzaniu faluje na obrotach błędów zero,i auto pracuje tylko na benzynie silnik 1.6 sr

  • #2
    Zacznij od sprawdzenia szczelności w układzie dolotowym.
    Za przepływomierzem nie może być żadnej , nawet minimalnej nieszczelności.
    Mam ten sam silnik i już dwukrotnie wymieniałem przewód filtra powietrza.Przy odmie potrafi pękać a gdy pojawia się tam zaoliwienie to masz pewność ze jest nieszczelność.Również harmonijka potrafi popękać.
    Co do przepływki to kup sobie preparat w sprayu do czyszczenie przepływomierzy i po jego wymontowaniu i rozebraniu spryskaj blaszki czujnika bardzo obficie. U mnie były czarne a po czyszczeniu są błyszczące jak nowe . Auto odzyskało moc , nie muli podczas przyśpieszania i wolne obroty nie falują.
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      witam właśnie niedawno kupiłem ten przewód całkiem nowy ,wiec kupie spray do czyszczenia prze-pływki,pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Harrikson Zobacz wpis
        Witam panowie pytanie jakie objawy uszkodzonego przepływomierza lub sondy ,jak rozpoznać w tej prze-pływce niema klapki wiec wizualnie chyba nie stwierdzę uszkodzenia,chodzi mi o to ze po całkowitym remoncie silnika auto po nagrzaniu faluje na obrotach błędów zero,i auto pracuje tylko na benzynie silnik 1.6 sr
        Zarówno uszkodzona sonda jak i przepływa może spowodować zwiększone spalanie. Co do sondy sprawdzania sondy był już temat wałkowany na forum, poszukaj dobrze. Przepływka nie pokazuje błędu, ale samochód możne być np zamulony. Kolega wacie dobrze Ci radzi , obejrzyj przewód harmonijkowy a w szczególnosci miejsca , które zaznaczył strzałkami. Spryskanie przepływomierza też mu nie zaszkodzi, tylko kup dobry środek np Liqui Moly, który odparuje i nie zostawi nalotu - kosmetyk z serii Moje Auto...

        Czy po remoncie wymienione były uszczelki kolektora dolotowego, górne i dolne ??

        W jakim zakresie jest to falowanie /obr ??

        Komentarz


        • #5
          Co do uszczelek które były wymienione nie wiem bo to robił mechanik a nie moge go o to zapytać bo jest na zachodzie ,a falowanie jest po nagrzaniu tak dziwnie skacze i samochód na jak wolno jadę poszarpuje

          Komentarz


          • #6
            Falowanie i poszarpywanie może być też objawem padniętej sondy lambda ale wtedy powinien wyskoczyć błąd.
            Zacznij od dolotu ,wymień przewód który już masz , a spray do przepływki kosztuje kilkanaście złotych i sam to możesz zrobić.

            Komentarz


            • #7
              witaj kup;ilem środek do czyszczenia popsikałem i oczyściłem ,przy okazji zauważyłem ze był zrzucony ten cieki wężyk z tej rury co mi wysłałeś ,po założeniu i wyczyszczeniu jest o niebo lepiej,dzięki i pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Ten węzyk od podciśnienia możeoze napsuć krwi, jak jest dobrze dociśnięty to obroty na jałowym powinny stać w miejscu.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X