Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mocowanie amortyzatora teleskopowego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mocowanie amortyzatora teleskopowego

    Witam wszystkich, czy ktoś z was wymieniał w swojej O1 , mocowanie amortyzatora teleskopowego - 1j0412319C lub orientuje się jakie są skutki zużycia gum tej części. Moja cześć jest zapewne od nowości, zauważyłem, ze guma już sparciała i nie ten "talerzyk" nie dociska do karoserii. Dodatkowo przy dodawaniu lub puszczaniu gazu, jadąc wolno, słychać delikatne "popiskiwanie", ocieranie. Wszelkie sugestie mile widziane.
    Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

  • #2
    Widzę, że mój temat nie ruszył z miejsca. Chcąc samemu wymienić ten element lepiej robić to na podniesionym zawieszeniu czy z kołami dotykającymi podłoża ?

    Komentarz


    • #3
      Kolego talerzyk nie dotyka do karoserii nawet przy sprawnych gumach. Do wymiany najlepiej jest unieść przód wymontować amorka ze zwrotnicy następnie rozkręcić górę i dobierzesz się do mocowań górnych.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
        Kolego talerzyk nie dotyka do karoserii nawet przy sprawnych gumach.
        Potwierdzam.
        Guma zapewne będzie w dobrym stanie. Jedynie łożysko może wymagać wymiany.


        Komentarz


        • #5
          Temat już nieaktualny. Talerzyki są już wymienione. Faktycznie te nowe mają przestrzeń pomiędzy karoserią a gumą. Co ciekawe stare pomimo popękanej i sparciałej gumy "przylegały " do karoserii. Jak kupiłem nowe to myślałem, że są jakieś złe, ale mechanik, który ma skode , wyprowadził mnie z błędu. ( Poduszki i łożyska amortyzatora mam nowe ~20kkm) . Dzięki za pomoc.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X