Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przygasanie świateł falowanie na zimnym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przygasanie świateł falowanie na zimnym

    Witam podczas rozruchu na zimnym silniku ale to nie zawsze i tylko z rana na zimnym silniku nie umie się wkręcić w obroty i przez 10 sekund chodzi jakby na 3 gary i światła przygasają jak dodaję gazu to też nie wchodzi na obroty jak by go coś blokowało.
    Dopiero po tych 10 sekundach zaczyna pracować normalnie..zastanawiam się czy nie trzeba by naładować akumulator?akuś ma jakieś 2 lata ładowałem go w listopadzie.Chyba że to coś innego?
    Skoda Octavia I Combi 1.6 8V 75KW 2003r.

  • #2
    No to sprawdź jakie Twój akuś ma napięcie po nocy . Tego za Ciebie na odległość nikt nie zrobi . 12,5 V lub więcej = dobrze . Poniżej tej wartości wymaga naładowania . Co do obrotów to różne tego mogą być przyczyny . Ponieważ dodatkowo ubywa płyn chłodniczy ( taki temat założyłeś ) to ja nie podejmę się diagnozy . Wstępnie posprawdzaj czy w układzie zapłonowym nie ma przebić . Pozostała elektronika do sprawdzenia przez podpięcie do komputera . Generalnie jest to złe działanie . Po odpaleniu , silnik powinien od razu wejść na obroty . Przy obecnych temperaturach , u mnie jest to lekko powyżej 1000 obrotów na ssaniu . Z tej wartości obroty spadają do wartości zadanej ( ok 670 obr/min na wolnych po nagrzaniu )

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X