Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik prędkości - 1.8t VRS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujnik prędkości - 1.8t VRS

    Witam,
    Jakiś czas temu wyskoczył mi check engine. Po odczytaniu błędu chodzi o vehicle speed sensor czyli czujnik prędkości. Prawdopodobnie jest to czujnik umieszczony w skrzyni biegów. Auto lekko podszarpuje przy gwałtownym odpuszczeniu pedału gazu nie wiem czy może to jest przyczyną. Czy ktoś wymieniał już ww. Czujnik w aucie? Poszukuje instrukcji jak to zrobić, a raczej gdzie konkretnie umieszczony jest czujnik jednak bezskutecznie. Pacjent to Octavia VRS 1.8t 2002r.
    Z góry dziekuje za pomoc.

  • #2
    nie ma nic w skrzyni,oprócz włącznika wstecznego ,
    dane o predkosci auto pobiera z czujnika abs, podaj dokladny numer kodu bledu
    jest O1 RS 1.8T XENON
    była O1 1.9 TDI AGR

    Komentarz


    • #3
      czujnik predkosci jest z tyłu skrzyni pod linkami od biegów
      diagnostyka vag 602-614-253

      Komentarz


      • #4
        Kod błędu z tego co pamiętam to 16885 (jeszcze sprawdzę) Czy jest mozliwość wymiany od góry czy z dołu? Masz może jakieś zdjecie poglądowe?

        Komentarz


        • #5
          od góry musisz sie troche pogimnastykowac ,ale powinienes dac rade .
          diagnostyka vag 602-614-253

          Komentarz


          • #6
            kolego tez walczylem z tym bledem, podmienialem owy czujnik nic nie pomagalo, winny byl kabelek od radia ktory jest wpiety w kostke ISO. sam bylem zdziwony, ale po wyjęciu owego kabelka problem ustał.

            Komentarz


            • #7
              Chodzi o niebiesko-biały lub niebieski przewód z kostki ISO? Na elektrodzie znalazłem podobny problem z przewodem ISO. Właśnie wykorzystałem sobie go jako przewód załączający wzmacniacz po przekręceniu stacyjki. Na początku nie było żadnego problemu z tym. Spróbuje go odpiąć i zobaczymy jaki będzie rezultat. Dzięki za informacje.

              Komentarz


              • #8
                Powiem Ci nie znam koloru owego kabelka, ale probuj to nic nie kosztuje

                Komentarz


                • #9
                  Problem rozwiązany. Kwestią był wspomniany wcześniej przewód (u mnie w oryginalnej kostce ISO kolor niebiesko-biały). Po prostu po zmianie radia na niefabryczne, ten przewód nie powinien być wykorzystany w żaden sposób. Dzięki za pomoc.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X