Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] dziwne "bulgotanie" na wysokości podszybia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] dziwne "bulgotanie" na wysokości podszybia

    Witam serdecznie

    Ostatnio zaobserwowałem dziwne "bulgotanie" lub odgłos jakby obijania się czegoś w wężach z płynem chłodzącym podczas ruszania. Dźwięk dobiega mniej więcej ze środka podszybia - jakby od nagrzewnicy.

    Zastanawiam się czy może to być zapowietrzenie układu ?
    Nie zaobserwowałem żadnych wycieków płynu chłodzącego, nie paruje mi szyba przy nagrzanym silniku. Temperatura pracy silnika w normie - 93 stopnie bądź 106 w zależności od ustawienia pokrętła temperatury nawiewu.

    Jeśli ktoś spotkał się z czymś podobnym proszę o sugestie.

    Pozdrawiam

  • #2
    Były dwa okresy ze było słychać bulgotanie/przelewanie z okolic nagrzewnicy. Teraz jak o tym myślę to łączy je niski poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Za pierwszym razem zaraz po zakupie auta musiałem dolać dużo płynu, stan było sporo poniżej minimum, bulgotanie było głośne. Za drugim razem poziom obniżył się z powodu małego wycieku pocenia się chłodnicy, trochę poniżej zakreskowanego pola, bulgotanie było delikatne.
    Odgłos znikał po pracach które wymagały odpowietrzenia układu chłodzenia (wymian płynu, termostatu). Chyba lepiej trzymać wyższy poziom płynu, na poziomie łączenia się połówek zbiorniczka.

    Komentarz


    • #3
      Hehe, też mam to bulgotanie czasami. W sumie jeżdżę z tym już 2 rok nic się nie dzieje. Taki urok tego samochodu. Płynu mi nie ubywa. Ten Typ Tak Ma .

      Komentarz


      • #4
        Hmm, kurcze ale wczesniej bulgotania nie bylo

        Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

        Komentarz


        • #5
          Nie wiem z czego ono wynika, ale napewo nie jest szkodliwe. U mnie te nie występuje zawsze, zależy od różnych czynników np temperatury. Nie przejmuj się tym .

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X