Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwne kichaniena gazie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwne kichaniena gazie

    Witam ponownie po miesiącu jak zrobiłem zacinający się zawór autko jeździło ok ale od paru dni jest dziwna przypadłość ale tylko na gazie na pb jest ok.Mianowicie jak się już rozgrzeje i szczególnie przy redukcji na mniejszych obrotach auto tak dziwnie kicha pstryka jak dawniej co na zwykłym gazie potrafiło strzelić,gaz brc po wymianie filtrów na oryginały,miesiąc temu wgrywany nowy soft i ustawienie na originale.Dzwoniłem do gazownika od brc powiedział mi abym sprawdził na wejściu parę rzeczy,mianowicie czy jest ładowanie dla mnie to dziwne ,potem kable świece i cewkę zaznaczam ze to wszystko nowe może ma 2 miesiące.Samochód nie traci mocy,jakieś sugestie? Pozdrawiam

  • #2
    Co do świecy to ja bym się zgodził z gazownikiem wykręć i sprawdź w jakim są stanie nie jest to dużo roboty a może dużo powiedzieć. Miałem coś podobnego świece 2 miechy i kichał. Jeden mechanik mi powiedział uszczelka w co nie uwierzyłem po dłuższych oględzinach i wymianie świeć okazało cię że to nie uszczelka a jedną świece miałem w oleju- werdykt pierścieni brak No i oczywiście nie jeżdżę na świecach jakich zalecił gazownik tylko na katalogowych.

    Komentarz


    • #3
      Witam spróbuję silnik mam po kapitalce wiec obczaję te świece ,pozdro

      Komentarz


      • #4
        dla mnie kapitalka to pojęcie względne chyba że byłeś przy tym i brałeś w niej udział tak jak ja to wtedy wiesz co było robione

        Komentarz


        • #5
          Witaj kolego akurat byłem wszystko kupowałem sam,czyli pierścienie,panewki,uszczelniacze zaworowe i tak dalej wiec wiem co mam zacznę od tych świecy,pozdro

          Komentarz


          • #6
            Jeśli
            Zamieszczone przez Harrikson Zobacz wpis
            Mianowicie jak się już rozgrzeje i szczególnie przy redukcji na mniejszych obrotach auto tak dziwnie kicha pstryka
            znaczy tyle co przy przyspieszaniu z wolnych obrotów to świece to dobry trop. Cały układ zapłonowy to dobry trop. Przy depnięciu na niższych obrotach, potrzebna jest bardzo dobra iskra. Zwłaszcza na LPG. Jeśli "przy redukcji" znaczy przy zmianie biegów, np. w momencie wciskania/wyciskania sprzegła to raczej zły trop. Wtedy prędzej problem z tzw. dotryskami.

            Komentarz


            • #7
              Ok od jutra rozbieram dolot i wymiana świec ngk na denso są o niebo lepsze ,przy okazji wymienię gumki na dolocie i zobaczymy czy pomogło,pozdro

              Komentarz


              • #8
                Witam ponownie świece zdemontowane i założone nowe firmy Denso k20tt,poświeciłem czas i zdemontowałem korektor przy okazji wymieniłem dolne gumki i nowe śruby korektora,panowie zmiana na lepsze bez dwóch zmian zero kichania na gazie,coś pięknego.Według mnie wymiana świec bez demontażu korektora to ryzyko bo osobiście u mnie na jednej schowanej świecy nie był należycie założony kabel ,pozdrawiam

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X