Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie o stan turbosprężarki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pytanie o stan turbosprężarki

    Witam
    Mam pytanie co do stanu swojej turbinki. Ściągnąłem dzisiaj wąż od dolotu żeby sprawdzić w jakim stanie jest wirnik. Przy dość mocnym szarpaniu nim da jest ledwo wyczuwalny luz. Ze względu na brak możliwości zajrzenia do środka, zrobiłem zdjęcie. Co o niej sądzicie? Widać jakąś małą ilość oleju na spodzie. Z zewnątrz turbina sucha. Turbina jest oryginalna od nowości, auto ma 270 tys. Silnik 1.9 110km ASV.

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.jpg


  • #2
    Dzieje się coś złego z autem że turbo sprawdzasz?

    Komentarz


    • #3
      Wirnik mimo takiego nalotu nie ma wyraznych uszkodzen, to co jest to minimalne. Minimalna ilosc oleju w dolocie tez zawsze bedzie, zwlaszcza jak na ten przebieg.

      Jezdzic i sie nie martwic Regenerowana juz takiego przebiegu nie zrobi.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Dokładnie. tym bardziej dzisiaj prawie wszyscy robią to na tanich chińskich częściach. Kiedyś byłem na giełdzie i najwięcej stanowisk to właśnie stanowiska zajmujące się regeneracją turbin. Ciekawe ile z nich ma pojęcie o regeneracji.

        Komentarz


        • #5
          Nie było nigdy problemów z turbo ? Egr nadal masz? Program masz ? Katalizator jest zmieniałeś ?
          nowy cSIMC od Aliego
          seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
          Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

          półosie seryjne przebieg 273 tyś

          Komentarz


          • #6
            Z regeneracją turbo są dwa problemy. Jeden to brak oryginalnych części. A drugi to regulacja turbo po wymianie zamyka się na wyważeniu. Chińskie części to jeszcze nie tragedia można znaleźć nawet dobre, ale regulacja leży. Jeśli ktoś myśli że odda turbo zregenerują i założy je i będzie git to jest w błędzie. Turbo będzie co prawda chodziło ale nieraz wykres doładowania wygląda jak elektrokardiogram przy palpitacji serca. Często też zaleca się wymianę n75 mimo że działa jest i wydaje się ok. Przyciera się i generuje opóźnienia a to zamknięcie lub otwarcia.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X