Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zablokowane na amen tylne drzwi...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zablokowane na amen tylne drzwi...

    Witam
    Tylny prawy zamek umarł. Pech chciał, że umarł w pozycji zamknięte i zablokował drzwi na amen. Po 2 h udało sie bez zniszczeń wymontować boczek. I niestety problem jest bo po pierwsze: jak zdemontować klamkę? Po drugie jak bez zniszczeń blacharskich otworzyć drzwi? Nowy zamek w tygodniu będzie kupiony. Czy ktoś już miał taki kłopot i umiałby pomóc?

  • #2
    Relacja z wymiany zamka i klamki (foty) - Octavia Club Polska

    Komentarz


    • #3
      Ptasznik dzieki za fotorelacje tylko, że ona mi nie pomorze na siłe odblokować drzwi.....

      Komentarz


      • #4
        Niestety ja mając drugi zamek przyjrzałem się jak działa co odblokowuje i śrubokrętem na siłę go odblokowałem a brat w tym momencie pociągnął za klamkę. Czasem podanie wyższego napięcia na zamek (można do 16 V ) pomaga a czasem naparzanie w drzwi i zabawa przyciskiem odryglowania. Jak to nie pomorze to zostaje rwanie tapicerki i na siłę odblokowanie zamka.

        Komentarz


        • #5
          tapicerka jest juz zdjeta. ok moge uszkodzić zamek bo kupiłem drugi tylko kwestia jak odryglować.... nie chce odkrecać drzwi z zawiasów i rwać na siłe...

          Komentarz


          • #6
            A co dokładnie w nim nie działa? Nie otwiera ani klamką wewnętrzną, ani zewnętrzną, czy ryglowanie jak podczas zamykania samochodu centralnym lub kluczykiem?

            Komentarz


            • #7
              nie idzie ani klamka zewnetrzna ani wewnetrzna, tak jak by zaryglował sie bo nawet jak klamke wewnetrzna pociągnę to grzybek wysuwa sie i zaraz wraca....

              Komentarz


              • #8
                U mnie pomogło mocne stukanie w drzwi, przy szarpaniu za klamkę i naciskaniu przycisku na kluczyku ( potrzebne dwie osoby ).

                Komentarz


                • #9
                  Próbowałeś na siłę przytrzymać ten "grzybek" i otwierać wewnętrzną klamką/

                  Komentarz


                  • #10
                    takie próby też zostały podjete.... bez rezultatu

                    Komentarz


                    • #11
                      Zdjąłeś agregat z drzwi tak, że masz dostęp do zamka?

                      Komentarz


                      • #12
                        tak boczek jest zdjety, zamek widzę. tylko jak pewnie wiecie, dostep ograniczony.... po prostu reka mi sie nie miesci aby wsunąć głeboko w ramę drzwi od tyłu zamka....

                        Komentarz


                        • #13
                          Jeśli masz już nowy zamek to zobacz, które mechanizmy odpowiadają za odryglowywanie i próbuj je wymacać w zamku w drzwiach.

                          Komentarz


                          • #14
                            - tak to wygląda tylko że z z tyłu oczywiscie

                            Komentarz


                            • #15
                              drzwi otwarte. Zamek potraktowany młotkiem i przecinakiem i.... po kłopocie.

                              Pozdr

                              Komentarz


                              • #16
                                I nic wiecej nie pocharatales oprocz zamka?
                                OIIFL ELEGANCE Hatchback 2.0TDI DSG

                                Komentarz


                                • #17
                                  nie nic wiecej - tylko zamek.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    U mnie też była taka akcja i poradziłem sobie dokładnie w ten sam sposób. Młotek + Przecinak, problemem okazały się przewody pomiędzy drzwiami a słupkiem B sprawdź je dokładnie ( wyciągnij całą wiązkę z drzwi ) Zamek był ok...

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X