Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Lekkie szarpanie przy stałej prędkości w okolicy 2000obr/min

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Lekkie szarpanie przy stałej prędkości w okolicy 2000obr/min

  Witam. Panowie mam problem ze swoim samochodem. W czasie jazdy stałą prękością (najmocniej wyczuwalne na 4 biegu) auto mi lekko poszarpuje. Nie wiem co się mogło stać. Ostatnio zauważyłem to jadąc autostradą przy prędkości 140km/h było podobnie.
  Nie wiem co powinienem sprawdzić zanim oddam auto do serwisu? Czy da się przy pomocy VCDSa sprawdzić nastawnik pompy i czujnik temperatury? Bo na chwile obecną to tylko to mi do głowy przychodzi.
  Podpowiedzcie coś proszę.
  "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
  PRAWO MURPHY'EGO

 • #2
  Witam ponownie. Na weekendzie przetestowałem samochód VCDSem i błędów nie pokazuje. Sprawdziłem w wartościach mierzonych działanie nastawnika ale przy dodawaniu gazu strasznie szaleje to napięcie i nie wiem jak go zinterpretować. Dodatkowo sprawdziłem czujniki temperatury i mam zagwozdkę. Na rozgrzanym silniku pokazywało mi temperaturę w wartościach w bloku engine jako 87 stopni ,w sekcji instruments pokazuje 5 stopni niższą temperaturę. Natomiast temperatura paliwa w tym czasie była pokazana jako 49 stopni. Pytanie czy jest to właściwe wskazanie? Gdzieś na google wyczytałem że różnice temperatur pomiędzy tymi czujnikami powinna być max +/- 3 stopnie celsjusza. Czy ktoś coś doradzi?
  "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
  PRAWO MURPHY'EGO

  Komentarz

  Pracuję...
  X