Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z wiatrakami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z wiatrakami

    Witam,
    Mam pewien problem otóż gdy odpale silnik to odrazu zaczynają chodzić wiatraki i troche olałem ten temat, od jakiegoś czasu podczas jazdy na gazie po wrzuceniu na luz bądź po wolniejszym zredukowaniu obroty spadają poniżej 500 i auto gaśnie bądź odbijają zaraz na 1.5k lub też podczas postoju na światłach obroty zaczynają falowac i gaśnie, udałem się do gazownika który stwierdził że z instalacją raczej jest wszystko ok i powiedział żebym zaczął od wymiany czujnika temperatury i wtedy gdy problem nie ustąpi udał się do niego z powrotem. Co sądzicie? Może być przyczyną tego ten czujnik?

  • #2
    W BFQ może być błąd 17701 termostatu F265. Opisany na forum. Pierwsze co mi na myśl wpada. Jaki silnik, bo z profilu nie wynika?Sprawdzałeś vag-iem? Sprawy lepiej nie olewać, bo zainwestujesz w zatarte wiatraki, jak ja, bo zwlekałem. 17701 dotyczy ciągłej pracy wiatraków. Falowanie może nie mieć z tym związku.

    Komentarz


    • #3
      Napisz jaki masz silnik, może być czujnik, termostat lub jeszcze coś innego. Najpierw należałoby odczytać błędy ze sterownika,

      Komentarz


      • #4
        1.6 75kw

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez luckd Zobacz wpis
          Napisz jaki masz silnik, może być czujnik, termostat lub jeszcze coś innego. Najpierw należałoby odczytać błędy ze sterownika,
          X2
          Najpierw diagnostyka. Z fusów nikt nie będzie wróżył.

          Komentarz


          • #6
            Jaką temperaturę pokazuje wskaźnik?

            Komentarz


            • #7
              Około 90

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Ovned Zobacz wpis
                Około 90
                Wskazówka będzie stała na 90 , nawet jak będzie 109* bo taki jest urok tych silników z termostatem sterowanym elektronicznie. Nie straszę Cię , ale podjedź do mechanika czy kolegi a może kogoś z forum kto ma kabel i program do samochodu. Zczytaj błędy bo to podstawa, potem można coś doradzać. To bardzo specyficzny silnik i przez zaniedbania w jego obsłudze można potem żałować. Widzę, że jesteś nowy na forum i szukasz szybkiej odpowiedzi a potem nara. Posłuchaj się ludzi, którzy Ci odpisują . Miłego popołudnia.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X