Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwne hrobotanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwne hrobotanie

    Cześć,
    Mam pewien problem z hałasem, hrobotaniem, szuraniem dochodzacym z tylnej osi, odgłosy te słyszalne są tylko i wyłącznie podczas "rozgrzania" hamulców, początkowo myślałem że może okładziny się skończyły w tarczobebnach lecz mechanik powiedział że hamulce mimo, że są trochę pordzewiale to są w bardzo dobrym stanie i zalecił wymianę łożyska, wymienil 1 łożysko i powiedział, że drugie też powoli trzeba wymieniać, pojezdzilem teraz trochę, pohamowalem i problem jest tak jak był.
    ​​​​Wiecie może co to może być?

  • #2
    Tarczobębny masz? To bmw, mercedes czy hyundai?

    Komentarz


    • #3
      Tfu, bębny, mój błąd

      Komentarz


      • #4
        Bębny czy tarcze? U mnie kiedyś w O I chrzęściła wygięta (nie wiem od czego) oslona metalowa tarczy. Jak bębny to rozbieranie i czyszczenie. Nieraz też klocki są gówniane - jedne trą lub piszczą na zimno, drugie po rozgrzaniu.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Dawno nic nie robiłem z hamulcami tylnymi, mechanior przeczyscil je i powiedział, że są w dobrym stanie i że to raczej wyklucza a stawia na łożyska (wymienil jedno, które jego zdaniem bylo bardziej wyeksploatowane), dodam że ten dźwięk nie jest jednostajny tylko nasila sie i cichnie gdy koło się obraca(i tylko podczas hamowania)

          Komentarz


          • #6
            Uszkodzone łożyska byłoby słychać w czasie jazdy np. na zakrętach . Tutaj to ewidentnie hamulce do solidnego czyszczenia .

            Komentarz


            • #7
              Może faktycznie lipne okładziny? Skoro wszystko czyszczone.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Albo ta metalowa osłona tarczy, dodam że podczas hamowania silnikiem żadnych odgłosów nie ma

                Komentarz


                • #9
                  Skoro bębny, to jaka osłona tarczy? Syf nadal jest w środku - to cecha typowa starych hamulców bębnowych. I rant na bębnie.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X