Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwny dźwięk silnika powyżej 2000 obrotów.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwny dźwięk silnika powyżej 2000 obrotów.

    Witam. Przeszukałem całe forum i nie znalazłem odpowiedz na mój problem. Otóż od jakiegoś czasu zauważyłem dziwny dźwięk silnika na biegach 3,4,5 w przedziale obrotów 2000 - 3500. Brzmi to tak jak by na tych obrotach silnik 1.6 sr zmieniał się dźwiękiem pracy na jakieś WRC. Zauważyłem też że dzieje się tak przy ostrym przyspieszaniu. Jak przyspieszam jak przysłowiowy DZIADEK to tego nie ma. Wydaje mi się że tego wcześniej nie było albo nie było to aż tak zauważalne. Na postoju na luzie nic nie warczy w całym zakresie obrotów. Trochę mnie to martwi. Może ktoś z Szanownych Kolegów miał taki przypadek lub służy dobrą radą i rozwiązaniem.
    Ostatnio edytowany przez nygus81; 2289.
    Nygus81

  • #2
    Obejrzałbym łącznik elastyczny tzw plecionkę na rurze wydechowej.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Uszczelka na koloketorze wydechowym, plecionka, wieszaki tłumika do sprawdziania

      Komentarz


      • #4
        Sorry że tak późno odpisuję ale dopiero miałem dostęp do neta. Dzięki za podpowiedzi, sprawdzę może w sobotę na kanale u teścia. Napiszę co i jak.
        Nygus81

        Komentarz


        • #5
          Dzisiaj się dopiero zabrałem za "naprawę" Okazało się że łapa która jest pod skrzynią jest tak wybita że można ją było rozruszać ręką. Wymieniłem i silnik jest sztywniej, przynajmniej nie rzuca już gałką od biegów przy hamowaniu i dodawaniu gazu(takie bujanie w przód i tył). Jeszcze się okazało że spinki które trzymają na miejscu osłony termiczne wydechu poginęły i blachy latają jak żyd po pustym sklepie. Kupiłem te blaszki spinki i pozakładałem. Już jest o wiele ciszej podczas przyspieszania. Może komuś to się przyda.
          Co do plecionki na rurze to jako takiej nie ma tylko są dwie harmonijkowe rurki zaraz za kolektorem wydechowym. Wszystko czyste i w kolorze przegrzanego tłumika.
          Ostatnio edytowany przez nygus81; 2289.
          Nygus81

          Komentarz


          • #6
            Dobrze, że udało Ci się znaleźć przyczynę.Te harmonijkowe rurki to właśnie tzw "plecionka"

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X