Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek płynu chłodniczego z tyłu slnika 1,6 SR ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyciek płynu chłodniczego z tyłu slnika 1,6 SR ?

    Witam

    Borykam się z pewnym problemem, otóż zauważyłem wyciek płynu chłodniczego z tyłu mojego silnika 1,6 SR. Wyciek zaznaczam nie jest z żadnego węża bo ewidentnie płyn z cieka po silniku. Czy ktoś miał podobny problem i co by to mogło oznaczać? Czy coś poważnego. Zaznaczam, że w zbiorniczku płynu nie ma oleju i sam olej też jest taki jak powinien być. Proszę o pomoc.

  • #2
    Witaj

    Domyślam się że masz wyciek z prawej strony z tyłu patrząc na silnik stojąc przed autem. Plama jest za skrzynia biegów?
    Jeśli tak to cieknie z łącznika/trójnika przykręconego do bloku w którym też jest czujnik temperatury.
    Oring się wygrzał.

    Trafiłem??

    łatwiej by było jak byś zrobił jakieś zdjęcie i zaznaczył strzałką mniej więcej gdzie cieknie.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Właśnie ciężko to zlokalizować na pierwszy rzut oka. Bo to nie jest taka jedna stróżka tylko to się rozchodzi po silniku. A czy jest możliwe aby to był problem z uszczelką pod głowicą?

      Komentarz


      • #4
        Uszczelka pod głowicą to szansa 1 na 10000 żeby leciała . Najprędzej jak kolega napisał ten krociec ew pompa wody ale małe szanse tak samo . Najlepiej otwórz maskę zdejmij osłony i sprawdź.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez prezes870 Zobacz wpis
          Najlepiej otwórz maskę zdejmij osłony i sprawdź.
          Dokładnie.
          A z tego trójnika o którym pisałem leje sie po prawie całym silniku z tyłu przez pęd powietrza a na postoju po łączeniu skrzyni i bloku

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            Witam

            Dziękuję wszystkim za pomoc. Okazało się, że przyczyną wycieku była uszkodzona obudowa termostatu.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X