Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Grzanie silnika octavia 1

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Grzanie silnika octavia 1

    Siema,
    Mam problem z klima,gdy ja wlacze to po ok.10min tepmeratura rosnie do maksa,wydaje mi sie ze nie wlacza sie wentylator,mial ktos moze taki problem?Gdzie szukac przyczyny lub jak ja usunac?
    silnik 1.6 benz./gaz.2007r.

  • #2
    A jak włączysz klimę, to zaglądałeś pod maskę? Masz dwa wentylatory - jeden mały, drugi duży. Ptrzy włączonej klimie oba mają chodzić cały czas. Duży po kilku latach lubi się zacierać i stoi. Ale, u mnie jak duży padł, to i tak silnik (BFQ chociać bez LPG) się nie przegrzewał.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
      Przy włączonej klimie oba mają chodzić cały czas. Duży po kilku latach lubi się zacierać i stoi.
      Może to być też zasługa regulatora wentylatorów/tej kostki pod akumulatorem która nimi steruje.
      Obejrzyj wentylatory po włączaniu klimy i zobacz czy faktycznie chłodnica jest gorąca.

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Wentylatory sprawdź na krótko będziesz pewny czy działają. Następnie sprawdź działanie na włączonej klimie tak jak piszą koledzy od razu powinny działać oba wentyle.
        Wentylatory raczej się nie zacierają tylko żywot kończą szczotki. Wymiana jest banalnie prosta, trzeba rozebrać fabryczne zagięcia denka silnika, wymienić szczotki koszt może 20zł za komplet szczotek oczyścić przy okazji wnętrze silnika z pyłu i złożyć wszystko w kolejności odwrotnej.
        Robiłem taką wymianę u siebie ze 2 lata temu i chyba nawet wrzucałem tu na forum zdjęcia z operacji.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X