Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O1 1.6 AEE - problem z przepustnicą i sondą, błędy 525 i 516

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O1 1.6 AEE - problem z przepustnicą i sondą, błędy 525 i 516

    Octavia 1 1.6 AEE + LPG

    Ostatnio wymienione:
    -olej z filtrem
    -filtr powietrza
    -kopułka z palcem
    -przewody i świece

    Mianowicie po odpuszczeniu gazu czuć ze samochód nie zwalnia jak należy. Podczas hamowania silnikiem czuć że w pewnych momentach samoistnie dodaje gazu i odpuszcza.
    Wystepuje tez falowanie obrotów, po odpaleniu utrzymuje też około 1500-2000 obrotów, po jakimś czasie pracuje normalnie (na zimnym mocniej widoczne, ale na ciepłym również to występuje). Problem istnieje niezależnie czy to na PB czy na LPG.
    Byłem u znajomego mechanika, podłączył pod kompa i wyszły dwa błędy. Numery 516 i 525, czyli lambda i coś z przepustnicą.
    Lamda miała mniejsze napięcia niż normalne. Mechanik mówił żeby najpierw postarać sie podmienic przepustnice i to sprawdzić. Ktoś miał podobnie ? Jakieś sugestie ? Ewentualnie może ktos ma przepustnice żeby tylko sprawdzić lub polecacie kogoś kto się tym zajmuje (Warmińsko-Mazurskie). Czy od razu wymieniać lambde ?
    Przepustnica była czyszczona oraz kalibrowana dwa razy. Za pierwszym razem pomogło ale na krótko.

    Za pomoc i wskazówki z góry dziękuję i pozdrawiam.

  • #2
    Przepustnica do wymiany lub do rozbiórki i potencjalnej naprawy . Lambdę zostaw na później . Objawy są ściśle związane z błędem od przepustnicy .

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Kot72 Zobacz wpis
      Przepustnica do wymiany lub do rozbiórki i potencjalnej naprawy . Lambdę zostaw na później . Objawy są ściśle związane z błędem od przepustnicy .
      Przejrzałem ogłoszenia z przepustnicami, nowe zamienniki ok. 300zł, używane ori widziałem po 150zł. Warto brać pod uwagę zamienniki ? Jaki byłby przybliżony koszt naprawy ?

      Komentarz


      • #4
        Odnośnie kosztów naprawy , albo robisz sam ( trzeba trochę poszperać po necie ) albo wysyłasz do firmy która tą usługą się zajmuje . Cenę ustalisz telefonicznie . Co do zamieniików to się nie wypowiem . Napewno będą made in PRC i nie ma gwarancji że będzie to dobre i trwałe jak oryginał . Jeśli używka to kupić od firmy z prawem 14 dniowym na odstąpienie od umowy . Czasem można kupić już po regeneracji z gwarancją .

        Komentarz


        • #5
          Na all.... jest 7 stron tych przepustnic . Ceny zaczynają się od 50 zł .....

          Komentarz


          • #6
            Daj ogłoszenie tu na giełdzie i na giełdzie na FB jak chcesz, że poszukujesz. Ostatnio ja szukałem przepustnicy do swojego 1.6 AKL, odezwał się OCePek, który miał i nie wiedział do jakiego silnika, chciał mi sprzedać za 50zł swoją sprawną używkę.
            Tylko właśnie była do AEE
            http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
            https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X