Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakupiona Octavia-problemy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zakupiona Octavia-problemy.

    Witam szanowni Użytkownicy. Jestem nowy na forum. Od tygodnia jestem posiadaczem Ocatvii I 2.0 115 km z LPG z prawdopodobnym przebiegiem 175k. Zalany jest olej 5W30. Auto z polskiego salonu u jednego Właściciela.. Przejechałem już parę setek i moje obserwacje są następujące:

    1.silnik pali olej. Poprzedni Właściciel twierdził, ze palił mu około 0,5 L na 5000 km. U mnie wygląda to trochę inaczej. Jeżdżę głównie autostradami i raczej dość szybko. Więc wedle moich wyliczeń auto spaliło jakieś 0,5 L na 1000 km. Co zrobić z tym fantem? Zostawić jak jest i dolewać, użyć jakiegoś ceramizatora lub innego wynalazku, wymienić olej na gęstszy czy zdecydować się na wymianę pierścieni lub uszczelniaczy?

    2. na biegu jałowym mam wrażenie jakby autem lekko szarpało, jakby od silnika. W trakcie jazdy problem znika.

    3. Sprzęgło. Facet wymienił kompletne sprzęgło rok temu i pokazał mi na to fakturę z ASO, ale Mechanik którego poprosiłem o pomoc w zakupie powiedział, ze się kończy. Czy to jest możliwe?

    Jeżeli ktoś z Was znajdzie czas żeby rzucić okiem na mój post i się do niego ustosunkować będę bardzo wdzięczny.

    P.S. znacie jakiegoś speca od tych autek we Wrocławiu lub Szczecinie (okolicach) oraz godnego polecenia gazownika?

    Dziękuję i Pozdrawiam!

  • #2
    Płukanka i zmiana oleju na porządny 5w40 lub 5w50, jeśli zużycie spadnie o setkę lub dwie to ja bym sobie darował remont.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez luckd Zobacz wpis
      Płukanka i zmiana oleju na porządny 5w40 lub 5w50, jeśli zużycie spadnie o setkę lub dwie to ja bym sobie darował remont.
      Dziękuję za odp luckd. Jak wykonać taką płukankę? Rozumiem, ze po płukance dać auto do serwisu na wymiane oleju i filtrów?

      Komentarz


      • #4
        To się wlewa przed samą wymianą oleju i silnik pracuje na wolnych obrotach ok. 15min, potem spuszcza się olej i wlewa świeży. Możesz też pominąć to i zmienić tylko olej na 5w40, 5w50 i to powinno odrobinę obniżyć spalanie. Co ile poprzedni właściciel zmieniał olej?

        Komentarz


        • #5
          Jeśli trasy i wysokie prędkości to dałbym 5w50 . 5w30 nie bardzo nadaje się na wysokie temperatury i agresywną jazdę , zwłaszcza że przebieg powoli dobija do 200 tys . Jeśli poprzedni właściciel jeździł spokojnie to mogło mu nie brać oleju w takim stopniu . Jeśli szarpie na wolnych obrotach to może być kwestia złego składu mieszanki . LPG chwilowo odłączyć , zresetować wartości adaptacyjne i zrobić 50-100 km na benzynie . Potem odczytać wartości z grupy 032 . Będziemy myśleć dalej . Co to za instalacja ? Jaki przebieg instalacji ? Mogą już wtryskiwacze niedomagać lub reduktor .

          Komentarz


          • #6
            Panowie, mam nadzieje że problem się rozwiązał. Za waszą radą wymieniłem olej na 5W40 plus oczywiście wszystkie filtry. Porządny olej specjalnie dedykowany do autek z instalacją gazową: Motul 5W40 LPG. No i nie chcę za wcześnie się cieszyć ale przejechałem juz 1600 km i nie zaświeciła się kontrolka oleju. Przed wymiana bym wlal juz 0.8 L spokojnie jesli nie wiecej. Co do tego szarpania to tak: autko podłączyłem pod kompa i wyszło, że uszkodzony jest czujnik położenia wałka rozrządu i wypadanie zapłonu 4 cylindra. Byłem u mechanika i powiedział mi, że wymiana tego czujnika to nie jest prosta sprawa bo trzeba silnik rozebrać prawie tak jak do wymiany rozrządu. Rozrząd był robiony przy 144 tysiącach. Poprzendi właściciel twierdził, ze z tym czujnikiem juz pare lat jezdzi i z premedytacja go nie wymienia. No ale ja generalnie chcialbym tym autkiem jeszcze pojedzic bo jestem z niego bardzo zadowolony wiec wolalbym dabc o Octavke . Wymieniac czy czekac do wymiany rozrzadu i wtedy zrobic? No i kiedy radzicie wymienic rozrzad? Bardzo dziekuje Wam za pomoc i fachowe odpowiedzi.

            Komentarz


            • #7
              Aha no i zrobilem przeglad gazu kompletny z wymianą filtrów przed wymiana oleju-tego samego dnia .

              Komentarz


              • #8
                Silnik drży i falują obroty - Octavia Club Polska
                Ostatnio edytowany przez spj; 5971.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X