Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrolka od wspomagania auto przestało jeździć

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kontrolka od wspomagania auto przestało jeździć

    Witam

    Mam problem z moją Octavką 1.9 TDI. Po wymyciu auta zaświeciła mi się kontrolka od świateł, któraś żarówka jest spalona, jednak z wymianą chciałem poczekać. Po upływie kilku godzin, włączyła mi się dodatkowo kontrolka od wspomagania (na pomarańczowo) i już auta nie dało się odpalić, akumulator zjechał się do zera..... Co poradzicie, może ktoś miał podobny problem.

    pozdrawiam

  • #2
    Żarówka została wymieniona (prawy stop), auto podładowane poprzez kable, udało się uruchomić chwile pojeździć, kontrolki zgasły. Ponowne uruchomienie auta OK. Próba 3, spaliła się żarówka ta sama, kontrolka się załączyła od żarówek i od wspomagania, więc ponowna wymiana żarówki, podładowanie auta i dalej nie wiem co jest przyczyną tego.

    Czy może jest to wina akumulatora, od 7 lat na nim jeżdżę + poprzedni właściciel nie wiem jak długo go używał.

    Komentarz


    • #3
      Przepalanie zarowek nie jest normalne, a akumulator ktory ma w dieslu 7 lat to i tak jakis rekord. U mnie wiecej niz 4 lata nie wytrzymywaly.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        podłącz kompa, odczytaj błędy.
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Komputer błędów nie wykazał, akumulator ma rzeczywiście tyle lat... sam na nim już tyle jeżdżę... póki co to spróbuje wymienić ten aku.

          Czy słaby akumulator może powodować, że kontrolka od wspomagania się zapala ??

          Komentarz


          • #6
            Podepnij VAGa 311 i wejdź we "wspomaganie kierownicy" i sprawdź tam czy nie masz błędu.

            Kiedyś w Seacie Ibiza mojej żony chciałem aktywować opuszczanie/zamykanie szyb z pilota i właśnie wywaliło kontrolkę wspomagania (też elektryczne tak jak w O2, odłączanie akku na godzinę też nic nie dało)
            VCDS żadnego błędu nie wywalał, a kontrolka żółta później czerwona (przestało działać wspomaganie) nie gasła.

            Dopiero po kilku dniach, wgrałem starego VAGa, wszedłem we "wspomaganie kier" i tam był błąd, kliknąłem "Kasuje błędy" i nagle wróciło wspomaganie i zgasła czerwona kontrolka wpsom.

            Nie mówię, ze u Ciebie jest to samo ale zawsze warto odpalić starego VAGa i sprawdzić we "wspom ukł. kier" czy tam nie ma błedu. W tej rubryce VCDS nic nie pokazywał a VAG wywalił błąd, po skasowaniu którego problem z kontrolką i wspomaganiem zniknął

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X