Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wibracje przy ruszaniu

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wibracje przy ruszaniu

Witam, w zeszłym miesiącu miałem wymieniane sprzęgło. Zostało koło dwumasowe. Od tego czasu zrobiłem ok 3 tyś km. Podczas ruszania na półsprzęgle występują wibracje. Nieraz dosyć dobrze trzęsie budą. Po dłuższej jeździe ok 200km na niskich obrotach słyszałem strzelanie/ hurgotanie. Przy większych prędkościach nie było tego słychać lub poprostu zagłuszał pęd powietrza. Stało się tak jednorazowo. Po ostygnięciu auta nie było już tych dźwięków. Dodatkowo nieraz podczas jazdy np na 5 biegu czuć spalone sprzęgło w środku.....

Zamieszczone przez camel19 Zobacz posta
    Witam, w zeszłym miesiącu miałem wymieniane sprzęgło. Zostało koło dwumasowe.
    czyli, że dwumas stary?
    190 km / 436 Nm

Komentarz

Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz posta
      czyli, że dwumas stary?
      Tak. Został stary

Komentarz

Ale wymienianie sprzęgła a zostawianie starej dwumasy zaprzecza logice...
        Moja wiśnia - Recaro itd --> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=91570

Komentarz

Czyli prawdopodobnie to wina dwumasu? Wczesniej takie rzeczy się nie działy. Dopiero po wymianie sprzęgła

Komentarz

Kurcze ja w A6 1.9 wymieniłem sprzęgło tzn tarcza i docisk bo tarcza się dosłownie skończyła, dwumas został stary ale nic się nei dzieje.

Zostawiłem dwumas bo kompletnie żadnych objawów nie dawał, przejechane mam też około 3 tys km od wymiany i jest OK

A centrycznie mechanik założył Ci docisk ???? Może po prostu mechanik się spieszył albo mu się nei chciało ustawić i na szybko skręcił do kupy i cześć

Komentarz

Zamieszczone przez KrzysiekVRS Zobacz posta
              Kurcze ja w A6 1.9 wymieniłem sprzęgło tzn tarcza i docisk bo tarcza się dosłownie skończyła, dwumas został stary ale nic się nei dzieje.

Zostawiłem dwumas bo kompletnie żadnych objawów nie dawał, przejechane mam też około 3 tys km od wymiany i jest OK

A centrycznie mechanik założył Ci docisk ???? Może po prostu mechanik się spieszył albo mu się nei chciało ustawić i na szybko skręcił do kupy i cześć
              U mnie tarcza i docisk były na wykończeniu a podobno dwumasa była jeszcze ok więc została. Ogólnie te drgania raz są większe/mniejsze a czasami praktycznie ich nie ma. Innych symptomów też nie ma typu pukania przy gaszeniu itp. Na wolnych obrotach też cisza. Mechanika znam dobrych parę lat i nigdy mi lipy nie odwalił.

Komentarz

Pracuję...
              X