Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wibracje przy ruszaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wibracje przy ruszaniu

    Witam, w zeszłym miesiącu miałem wymieniane sprzęgło. Zostało koło dwumasowe. Od tego czasu zrobiłem ok 3 tyś km. Podczas ruszania na półsprzęgle występują wibracje. Nieraz dosyć dobrze trzęsie budą. Po dłuższej jeździe ok 200km na niskich obrotach słyszałem strzelanie/ hurgotanie. Przy większych prędkościach nie było tego słychać lub poprostu zagłuszał pęd powietrza. Stało się tak jednorazowo. Po ostygnięciu auta nie było już tych dźwięków. Dodatkowo nieraz podczas jazdy np na 5 biegu czuć spalone sprzęgło w środku.....

  • #2
    Zamieszczone przez camel19 Zobacz wpis
    Witam, w zeszłym miesiącu miałem wymieniane sprzęgło. Zostało koło dwumasowe.
    czyli, że dwumas stary?
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
      czyli, że dwumas stary?
      Tak. Został stary

      Komentarz


      • #4
        Ale wymienianie sprzęgła a zostawianie starej dwumasy zaprzecza logice...

        Komentarz


        • #5
          Czyli prawdopodobnie to wina dwumasu? Wczesniej takie rzeczy się nie działy. Dopiero po wymianie sprzęgła

          Komentarz


          • #6
            Kurcze ja w A6 1.9 wymieniłem sprzęgło tzn tarcza i docisk bo tarcza się dosłownie skończyła, dwumas został stary ale nic się nei dzieje.

            Zostawiłem dwumas bo kompletnie żadnych objawów nie dawał, przejechane mam też około 3 tys km od wymiany i jest OK

            A centrycznie mechanik założył Ci docisk ???? Może po prostu mechanik się spieszył albo mu się nei chciało ustawić i na szybko skręcił do kupy i cześć

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez KrzysiekVRS Zobacz wpis
              Kurcze ja w A6 1.9 wymieniłem sprzęgło tzn tarcza i docisk bo tarcza się dosłownie skończyła, dwumas został stary ale nic się nei dzieje.

              Zostawiłem dwumas bo kompletnie żadnych objawów nie dawał, przejechane mam też około 3 tys km od wymiany i jest OK

              A centrycznie mechanik założył Ci docisk ???? Może po prostu mechanik się spieszył albo mu się nei chciało ustawić i na szybko skręcił do kupy i cześć
              U mnie tarcza i docisk były na wykończeniu a podobno dwumasa była jeszcze ok więc została. Ogólnie te drgania raz są większe/mniejsze a czasami praktycznie ich nie ma. Innych symptomów też nie ma typu pukania przy gaszeniu itp. Na wolnych obrotach też cisza. Mechanika znam dobrych parę lat i nigdy mi lipy nie odwalił.

              Komentarz


              • #8
                Wracając do tematu, jestem po wymianie dwumasy. Nowa Luka. Wibracje podczas ruszania nadal występują. Są może bardziej delikatne ale nadal to czuć. Podsumowując na starym, rozsypanym sprzęgle nic się nie działo. Jedynie pedał sprzęgła ciężko chodził. Teraz chodzi lekko ale za to jeszcze trochę trzęsie....

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X