Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana zamka - prawy tył.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana zamka - prawy tył.

    Witam. W ostatnim czasie zacząłem mieć problemy z zacinającym się zamkiem w drzwiach. Nie czekając aż drzwi zamkną się na amen kupiłem już nowy zamek i teraz pytanie - czy średnio techniczny jest w stanie z tym poradzić samodzielnie? Jeśli tak to na co powinienem uważać przy takiej operacji, może macie jakieś ogólne porady, a najlepiej instrukcje szukałem w necie i oglądałem wymianę np w golf 5. Domyślam się,że tu będzie podobnie, ale czy na pewno? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii?

  • #2
    Wymiana nie jest trudna. Ja po obejrzeniu kilku tutoriali z neta sam to zrobiłem, kilkakrotnie nawet bo i wpadki się zdarzały. Z mojego doświadczenia to trzeba pamiętać , żeby wyciągając zaślepkę zamka tylnych drzwi cały czas mieć śrubokręt " na śrubie" to jest wykręcić delikatnie śrubę, wyjąć zaślepkę i dokręcić śrubę. Jest ona tak niefortunnie schowana, że jej wykręcenie może spowodować , e wpadnie do środka drzwi, a potem będzie ją ją ciężko założyć. A i co do śrub samego zamka . U mnie trzymało jak cholera , nawet wkrętarka nie pomogła, może i dlatego że była licha... Wsadź tam odpowiedni klucz , nie pamiętam czy torx czy spline i uderz delikatnie młotkiem w śrubę. Tyle od siebie.

    Tenat z neta, przesłany od jednego z forumowiczów, gdy ja naprawiałem zamek:

    Turbo-diesel.pl - wymiana / naprawa zamka drzwi (mikroswitch, zimne luty) drzwi Passat B5, Golf IV, Audi A4, A6, Skoda Octavia, Fabia, Seat Leon, Toledo
    Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

    Komentarz


    • #3
      Eh a jednak popsułem. Po wymianie,która wydawała mi się ok drzwi nie chciały się zamknąć, rygiel zamka był jakby zamknięty i je odbijał. Cofnąłem ten rygiel/dźwignie zamka i zamknąłem drzwi, ale.. nie można już ich otworzyć..

      ​​

      Komentarz


      • #4
        Z żadnej strony ani od środka ani od wewnątrz ?? U mnie było podobnie po przelutowaniu zimnych lutów. Domyślam się że masz centralny zamek , moja rada to tak : pilot od centralnego w ręku a druga ręka opukuje delikatnie zamek i na przemian otwierasz i zamykasz drzwi. U mnie pomogło, a wierz mi darłem tapicerkę drzwi które były zamknięte...nikomu tego nie życzę. Delikatnie tzn nie ręką ale jakieś narzędzie typu młoteczek lub końcówka śrubokręta . Oczywiście z wyczuciem , a nie napie****anie
        Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

        Komentarz


        • #5
          No właśnie z żadnej. Widać i słychać że wszystko pracuje, ale drzwi się nie ruszają. Tapicerki na szczęście nie założyłem jeszcze.

          Komentarz


          • #6
            Mam centralny, ale pukać w nowy zamek to byłoby podwójne nieszczęście, gdyby było coś nie halo z nim. Poprzedni zacinał się niezależnie od tego czy otwierałem drzwi z pilota czy próbowałem klamką, więc usterkę centralnego w sumie wykluczyłem już wcześniej.

            Komentarz


            • #7
              To nie wiem co Ci doradzić teraz w tej kwestii. Musiało się coś przyblokować , skoro centralny rygluje i otwiera a drzwi stoją dęba . Próbowałeś dopchnąć drzwi od zewnątrz i wtedy działać centralnym ? Pozostają inne fora albo wujek Google. Ja u siebie kombinowałem ale miałem wtedy Stary zamek i nie było mi go szkoda.

              Komentarz


              • #8
                Chwilę mnie nie było. Po wymianie zamka nie mogłem otworzyć drzwi, ponieważ cięgno przy klamce było zbyt mocno naciągnięte.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X