Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mechanizm podnoszenia szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mechanizm podnoszenia szyby

    Witam koledzy dziś wymieniałem zamek w drzwiach kierowcy i musiałem odchylić na chwile jedna prowadnice szyby bo złe było wyjąć zamek przy okazji zauważyłem ze jeden plastik na prowadnicy jest ułamany,po wymianie zamka chciałem włożyć wszystko na miejsce i mordując się z ta prowadnica nagle trzask i poleciała szyba na dól od spod wystaje jakaś linka a silnik wyje i wygląda jakby się zawinęła linka na nim.Jak to naprawić jak rozebrać i czy te plastiki muszą być na prowadnicach,pozdro i dzieki

  • #2
    Ten plastik (ślizg) musi być na prowadnicy. Aby to naprawić musisz zdemontować podnośnik.
    Masz dwie opcje. Kupujesz nowy kompletny mechanizm lub reanimujesz ten kupując zestaw naprawczy (linki, ślizgi) i prawdopodobnie rolkę która również mogła ulec uszkodzeniu.
    Więcej tutaj:
    Mechanizm naprawczy szyby podnoszonej przod lewa strona (kierowca) - Octavia Club Polska
    mechanizm podnoszenia szyb - Octavia Club Polska

    Komentarz


    • #3
      Dzięki kolego kupuje raczej cały zestaw nowy

      Komentarz


      • #4
        A może ktoś podpowie jak to wszystko wyjąć bo kupie cały podnośnik nowy,tylko nie wiem jak wyjąc stary i zobaczyć na wzór

        Komentarz


        • #5
          Masz do odkręcenia 4 śruby torx (dwie na górze i dwie na dole) od prowadnic mechanizmu. Przy odpowiednim ustawieniu szyby zobaczysz mocowania/uchwyty szyby, je również musisz odkręcić.
          Uważaj na szybę. musisz ją wyjąć lub czymś podeprzeć aby nie opadła. Polecam tą pierwszą opcję. Jak masz już wszystko odkręcone pochylasz cały mechanizm w prawą stronę i powoli wyciągasz.

          Komentarz


          • #6
            A czy to wszystko o czym piszesz wyciąga się razem z silniczkiem?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Harrikson Zobacz wpis
              A czy to wszystko o czym piszesz wyciąga się razem z silniczkiem?
              Tak razem z silniczkiem.

              Komentarz


              • #8
                Dziękuje Panowie wymiana banalnie prosta,pozdrawiam....

                Komentarz


                • #9
                  Harrikson nasmarowałeś prowadnice w nowym mechaniźmie...?

                  Komentarz


                  • #10
                    Z tego co widziałem były nasmarowane?

                    Komentarz


                    • #11
                      A jeszcze się tutaj podepnę mianowicie jak to jest z tym oświetleniem kabiny jak dam na środek to po zamknięciu drzwi światło nie gaśnie ,dopiero jak zamknę kluczykiem wtedy gaśnie.Ale jeśli na powrót otworze i wsiadam do kabiny zamknę drzwi to się dalej świeci,tak mam być czy jest inne oświetlenie czasowe no chyba ze ja mam wersje polonez i niema

                      Komentarz


                      • #12
                        Temat do zamknięcia winowajca był micro włacznik w zamku drzwi tylnych ,po wymianie wszystko jest tak jak należy,pozdrawiam

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X