Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

2.0 AZJ 115KM niebieski dymek przy odpaleniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 2.0 AZJ 115KM niebieski dymek przy odpaleniu

    Ostatnio zauważyłem, że przy odpaleniu zdarza się autku puścić niebieski dymek. Czy jest się czym przejmować? Na razie zauważyłem go 2 razy na ze 20 odpaleń, powiedzmy w przeciągu 3 tygodni, także nie ustaliłem jakiejś statystyki ciepły/zimny itp.

  • #2
    Wskazywało by to na spalanie oleju, jak wygląda końcówka wydechu jest czarny osad wewnątrz rury?
    ​​​​​
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Raczej czysta
      Załączone pliki

      Komentarz


      • #4
        Mogą powoli kończyć się uszczelniacze zaworowe. Jak auto trochę dluzej postoi zbiera sie w cylindrze olej i go wypala na rozruchu.

        филип
        Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

        Komentarz


        • #5
          Rurki źle nie wyglądają.
          Więc pewnie jest jak kolega ahmed799 pisze kończą się uszczelniacze i olej spływa po zaworach do cylindra. Z czasem zacznie się to niestety pogłębiać i będzie brał oliwę coraz więcej.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Hmmm... pytanie czy to na tyle duży problem, że trzeba już robić? Czy może poczekać jeszcze z 5tys km do wymiany oleju żeby wszystko od razu zrobić? Pewnie już bym zrobil te uszczelniacze, świece na irydy i olej.

            Czy ktoś się orientuje jakim kosztem są te uszczelniacze?

            Komentarz


            • #7
              uwazaj na zawory (do sprawdzenia)
              pozdr
              pprm

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X