Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie o kontrolke drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pytanie o kontrolke drzwi

    Witam niedawno wymieniałem zamek drzwi od kierowcy razem z mechanizmem szyby,i z tego co pamiętam po zamknięciu drzwi powinna migać dioda w drzwiach niestety nie miga ,w czym problem dodam tylko ze w któryś tylnych drzwiach niema w zamku mikro styku może to być problemem,pozdrawiam

  • #2
    Otwierasz drzwi ikona drzwi sie pali, zamykasz gaśnie. Walniety mikrostyk powoduje ze nie widzi otwartych drzwi

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Harrikson Zobacz wpis
      z tego co pamiętam po zamknięciu drzwi powinna migać dioda w drzwiach niestety nie miga
      może po prostu w ferworze walki nie podpiąłeś wtyczki do diody :-)

      też tak miałem :-)

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Koledze chyba chodzi o diodę SAFE przy grzybku zamykania drzwi od środka (???)

        Aby nie zakładać kolejnego wątku... cyrk z tym centralnym w O1 !

        Czy wymiana zamka kierowcy pomoże usunąć problem nie zamykania tylko drzwi kierowcy pilotem? (kluczykiem zamyka ale przy zamykaniu słychać w zamku jakby silniczek pracował, przedtem nie było tego słychać)

        Mikrostyk działa bo:
        + jest kontrolka otwartych drzwi
        + świeci się światełko czerwono/białe w rogu drzwi
        + po otwarciu drzwi kierowcy pompa paliwa załącza się
        + przy zamknięciu samochodu "ręcznie, kluczykiem w zamku" działa poprawnie, pulsuje

        Jednocześnie nie działa:
        - grzybek drzwi nie reaguje (tylko z pilota, zamykanie z "ręki" działa, reszta zamków działa normalnie)
        - dioda SAFE przy grzybku działa ODWROTNIE, czyli przy OTWARCIU zamków pilotem (nawet po otwarciu drzwi) dioda się UZBRAJA i pulsuje, przy zamknięciu pilotem PRZESTAJE pulsować (?)
        - po zamknięciu pilotem, wszystkie zamki się zamykają ale drzwi kierowcy NIE, alarm NIE DZIAŁA, więc można sobie wsiąść przy zamkniętym aucie.
        - auto można zamknąć w 100% tylko fizycznie kluczykiem, obracając kluczyk w zamku, wtedy MIGA kierunkami, UZBRAJA się dioda SAFE, aktywuje się alarm (do moda: celowo użyłem wielkich liter)

        Juz mnie jasna cholera zalewa, kupować zamek nowy chiński czy jakieś porady co w ori wymienić ?

        Czy do O1 pasują zamki od Tourana I generacji ???
        Jakieś inne zamki podpasują do O1 ???? Jakiś Sharan, Leon, Passat, A4, Superb itp ??
        Ostatnio edytowany przez KrzysiekVRS; 48062.

        Komentarz


        • #5
          a VCDSa podłączyłeś? tam też widać stany drzwi i można się dużo dowiedzieć
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Mam zamykanie tylko z kluczyka bez alarmu wszystko zamyka idealnie,niestety dioda przy rygielku drzwi nie działa,pamiętam jednych ze przy któryś drzwiach tylnych w zamku nie było mikro styku i stad wydaje mi się ze może być problem

            Komentarz


            • #7
              KrzysiekVRS Jakie masz kodowanie modułu komfortu? Bo mi to wygląda jakbyś miał zakodowane selektywne otwieranie/zamykanie drzwi.
              Sławek

              Komentarz


              • #8
                Jutro postaram się sprawdzić podpinając VCDSa, natomiast w kodowaniu nic nie zmieniałem, stało się tak po nocy, zamek zwariował.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Harrikson Zobacz wpis
                  Mam zamykanie tylko z kluczyka bez alarmu wszystko zamyka idealnie,niestety dioda przy rygielku drzwi nie działa,pamiętam jednych ze przy któryś drzwiach tylnych w zamku nie było mikro styku i stad wydaje mi się ze może być problem
                  Mikrostyk chyba zawsze występuje z drzwiami gdzie jest zamek centralny. Chyba , że się mylę ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Właśnie jak kupiłem to mi gość gadał ze zamek tylnych drzwi działa ale szlag trafił mikro styk i go usuną

                    Komentarz


                    • #11
                      I do tej pory mimo braku mikorostyku w tylnych drzwiach wszystko było ok ?

                      Komentarz


                      • #12
                        No właśnie nie zamek w przednich drzwiach wymieniłem bo był walnięty,choć wtedy dioda tez nie świeciła zamek z przodu wymieniłem nic to nie zmieniło spróbuje jeszcze zająć się tym tylnym może tam jest zwarcie

                        Komentarz


                        • #13
                          Czyli dioda ciągle Ci nie działała, nawet po zmianie na nowy zamek kierowcy . Czyli liczyłeś , że zmiana na nowy zamek ta diodę "ożywi" ? Czy teraz zamykają Ci się normalnie wszystkie drzwi , czy np pomimo zamkniętych drzwi sieci ci się kontrolka na desce rozdzielczej ?? Jakieś błędy w vagu ?
                          Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamek kierowcy tak czy inaczej był walnięty wiec go wymieniłem,walnięty był mikro styk w drzwiach tylnych miałem taki dziś założyłem i nadal nic,tak wszystkie drzwi otwierają i zamykają się normalnie, co do kontrolki na desce owej takiej nie posiada mój licznik

                            Komentarz


                            • #15
                              Ok. Rozumiem. Bez vaga to takie trochę wróżenie z fusów co może być przyczyną. Z drugiej strony jak wszystkie dzwi działają, a dioda nie świeci to może coś nie łączy na kablach albo sama dioda padła, a tak w ogóle to chyba nie ma się czym przejmować, skoro zamki działają. Chyba, że ta dioda jest taka ważna.

                              Komentarz


                              • #16
                                Dioda jest nowa inna sprawdzałem na zasilaczu świeci,w sumie nie jest taka wana ale jestem zasady jeśli już coś, po coś jest powinno działać,narazie zimno się robię temat odkładam na cieplejsze dni,pozdro

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X