Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gotująca się Octavia 1.6 bfq

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Gotująca się Octavia 1.6 bfq

    Witam mam problem z moją octavia 1.6 bfq. Od kiedy ją kupiłem mam problem z wyciekami płynu.Na początku wymieniony termostat z obudową kruce plastikowe. Po jakiś 3 tygodniach auto się zagotowalo niby nie działał wentylator wymieniony na nowy. Mijają 3 tygodnie znowu zagotowany.Wymieniona chłodnica plus węże mija kilka dni znów nie działa wentylator i wyciek płynu. Jadę do mechanika sprawdza wentylator sprawny.

  • #2
    Pół roku temu wymieniana razem z rozrządem.Takie cyrki zaczęły się po 3 tygodniach od wymiany termostatu z obudową

    Komentarz


    • #3
      Czujnik temperatury cieczy? Przy wentylatorze jest, wystaarczy zebby wtyczka byla poluzowana i bedzie a i do tego jaki termostat? Bo najlepiej wahlera bo niby sa najmniej zawodne. A nie ubywa Ci płynu? W sensie czy np wymieniles kruciiec a moze przy kruccu tez jest trafione
      Ostatnio edytowany przez ; 38748.

      Komentarz


      • #4
        Górna rura doprowadzająca ciecz do chłodnicy ma być gorąca ( przy prawidłowo działającym termostacie ) . Jeśli tak nie jest to znaczy że termostat się nie otwiera . Chłodnica zawsze nagrzewa się od góry . W tym modelu chińskie termostaty się nie sprawdzają . Tylko oryginał Behr . Jakie są objawy tego gotowania ? Wywala płyn ze zbiorniczka ? Może układ jest zapowietrzony ...

        Komentarz


        • #5
          Zazwyczaj puszcza trójnik od gazu albo wąż

          Komentarz


          • #6
            Wszystko w małym obiegu . Jeśli trójnik/kolanko z tworzywa sztucznego to czasem tak bywa . Posprawdzaj temperatury przewodów . Parownik na pewno prawidłowo jest podłączony ?

            Komentarz


            • #7
              Ale by to tak działo od parownika 3 tygodnie spokoju a później zagotowany wymiana węża i jest ok

              Komentarz


              • #8
                Może masz wlane jakieś kiepskie chłodziwo . Te silniki pracują na ok 106,5 C . Słabej jakości lub mocno rozwodniony płyn może gotować .

                Komentarz


                • #9
                  Witam, mam podobny problem tylko u mnie to zrobiło się wczoraj, najpierw pękł mi przewód gumowy a po wymianie bomble powietrza że zbiornika wyrownawczego mi płyn wyrzuca. Teraz podejrzewam uszczelka pod głowicą. Miałem zalane petrygo czerwone a powinienem mieć Preston bo temperatura wrzenia jest 129stopni. Ale dziwne że po 6 latach od lat mam auto dopiero teraz takie cuda a pompa wody wymieniana wiosna z rozrzadem i nowym plynem

                  Komentarz


                  • #10
                    Pewnie UPG . Kup tester CO2 i podepnij . Jeśli płyn się przebarwi to wiadomo .

                    Komentarz


                    • #11
                      Zobacz stan płynu chłodzącego. Czy nie ma w nim oczek oleju. Generalnie możliwe jak powiedział ktoś wyżej -kiepskie chlodziwo. Ustaw grzanie na Full podczas jazdy i zobacz czy wtedy się też zagotuje. Przy pokrętle ustawionym na zimny nawiew, termostat włącza się przy wyższej temperaturze. Jest temat o tym Silniki BFQ i AVU - przegrzanie silnika i jego konsekwencje cz. 2a - Octavia Club Polska

                      Zobacz czy bezpiecznik od wentylatora jest ok. Znajduje się w okolicy akumulatora.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X