Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie o sprzegło

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pytanie o sprzegło

    Witam posiadam octavie 1.6 sr z 98 rok i moje pytanie jest o sprzęgło,bo podejrzewam ze się kończy a mianowicie sprzęgło bierze u samej góry,drugie to że drga lewarek od biegów,a trzecie to ze wrzucaniu biegów muszę całkiem puścić gaz i dopiero włączyć gaz bo zgrzyta skrzynia czy to oznaka kończącego się sprzęgła.Drugie pytanie to takie ze ogólnie ciężko mi się zmienia biegi,olej zmieniony na nowy zero różnicy a w zimie to już całkiem ciężko idzie zmiana biegów,jakieś pomocne porady sugestie,pozdrawiam

  • #2
    Zamieszczone przez Harrikson Zobacz wpis
    podejrzewam ze się kończy a mianowicie sprzęgło bierze u samej góry,

    co do sprzęgła to się już kończy - miałem w mojej AKL to samo - wymieniłem jakieś 80 000 temu

    Zamieszczone przez Harrikson Zobacz wpis
    drga lewarek od biegów,a trzecie to ze wrzucaniu biegów muszę całkiem puścić gaz i dopiero włączyć gaz bo zgrzyta skrzynia czy to oznaka kończącego się sprzęgła
    co do ciężko wchodzących biegów to objawy mogą dawać znać nity na kole - jest o tym masa artykułów - jak sie rozlecą to koło rozwali obudowę skrzyni ale też kończące się sprzęgło i docisk

    Zamieszczone przez Harrikson Zobacz wpis
    ciężko mi się zmienia biegi,olej zmieniony na nowy zero różnicy a w zimie to już całkiem ciężko idzie zmiana biegów
    co do ciężkiego wrzucania biegów wlałem ceramizer (nasz polski pomarańczowy) do oleju w skrzyni i po jakichś może 500 km wchodzą jak marzenie



    Ja bym zrobił tak:
    1. wymiana sprzęgła i kontrola nitów
    2. zalać ceramizer i przeprowadzić dobrze procedurę rozprowadzenia go - poczytasz na opakowaniu - ważne żeby go wlać do gorącego oleju
    Ostatnio edytowany przez Przemek_i; 26272.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Ok dzięki kolego pozdro

      Komentarz


      • #4
        Zrobiłeś sprzęgło?
        Ja bardziej obstawiał bym skrzynie biegów miałem A3 w takim silniku i musiałem podczas jazdy 3 bieg omijać bo nie wchodził.

        Komentarz


        • #5
          Witaj jeszcze nie robiłem najpierw rozbiorę skrzynie i zobaczę jakie jest sprzęgło i wtedy coś postanowię,pozdro

          Komentarz


          • #6
            Ja też pomyślałbym nad wymianą sprzęgła, bo tutaj może być problem. Jeżeli się zdecydujesz to masz tu spoko stronkę Sprzęgło Skoda Octavia 1 1.6 101KM | Oryginał - Gwarancja , gdzie bez problemu dobierzesz sobie sprzęgło. Sam ostatnio zamawiałem i naprawdę spoko, bardzo szybko wysłali.

            Komentarz


            • #7
              Dzięki kolego super strona,pozdro

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X