Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Biały dym i kontrolka ostrzegawcza oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Biały dym i kontrolka ostrzegawcza oleju

    Witam Wszystkich. Panowie posiadam Octavie 1.8T benzyna150 km kombi 2003. Mam problem ze swoją Skodzią być może temat już był poruszony na forum ale proszę wybaczcie mi jestem tu nowy. Od niespełna pół roku zauważyłem że podczas jazdy z górki gdy silnik osiągnie temperaturę 90 stopni przy redukcji biegów na niższy dodając gazu za mną pojawia się kurtyna białego dymu. dzieje się to tylko i wyłącznie w tym właśnie momencie. Przed wczoraj zapaliła mi się kontrola ostrzegawcza o niskim stanie poziomu oleju. olej już dolany pod korkiem żadnej mazi ani nalotu nie ma. w zbiorniku wyrownawczym płynu chłodniczego żadnych plam oleju nie stwierdziłem. przy korku spustowym sucho jak i przy uszczelce. turbina też czysta. lecz za turbina i na wszystkich dolotach jak i osłonie mokro. Skąd wyciek nie mam pojęcia. Co powoduje biały dym też nie mam pojęcia. bardzo proszę o pomoc być może ktoś z was miał już taki problem. pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

  • #2
    Dym powstaje gdy do komory spalania lub do kolektora wydechowego dostaje się olej . Uszczelniacze zaworów wydechowych do wymiany . Względnie pierścienie olejowe w silniku . Raczej uszczelniacze zaworów .

    Komentarz


    • #3
      Tu masz turbinę która jest smarowana olejem ... Może gdzieś tam jest nieszczelność ?

      Komentarz


      • #4
        a droga impreza jest z uszczelniaczami zaworów? Pozdrawiam

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X