Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

BFQ- uszkodzenie silnika po instalacji gazowej?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • BFQ- uszkodzenie silnika po instalacji gazowej?

    Hej

    W czerwcu tego roku kupiłem Octavię I, 1.6 BFQ z 2005 roku. Od tego czasu zrobiłem nią około 10.000km, z czego 4000km na gazie (instalacja we wrześniu). Silnik nie brał oleju i wydawał się w dobrym stanie. Całkowity przebieg to około 230.000km.

    Ostatnio jadąc na autostradzie (130km/h) Skoda straciła moc i zgasła. Po oddaniu auta do mechanika, okazało się że silnik nadaje się tylko do śmieci. Uszkodzenia widoczne są na zdjęciach, wypalił/ urwał się tłok? Rozrząd jest nieprzestawiony na miejscu.
    W tym momencie szukam nowego silnika, ale chciałbym wiedzieć co może być powodem takiego uszkodzenia? Instalacja gazowa? Jeśli tak, to jaka jej część i czy jest to możliwe do udowodnienia? W silniku jest taka sałatka że nawet jeśli coś np. wpadło do niego podczas montażu to i tak nic nie widać.

    Silnik miał olej, temperatura nie była wyższa niż 90 stopni na wyświetlaczu.
    Załączone pliki

  • #2
    Ło panie, urwany zawór i w konsekwencji roztrzaskany tłok... Albo przyblokowało zawór i potem w niego uderzył tłok. Ale kaszana, motyla noga....

    Jaką masz tę instalację? Jakie wtryski? Nie można wykluczyć, że któryś dawał na ubogo i wypaliło zawór wydechowy; zbyt wysoka temp. i się zatarł w prowadnicy. Generalnie można domniemywać i gdybać. Piszesz, że rozrzad nie jest przestawiony.

    Co do udowodnienia, to nie wiem - tu chyba eksperyza rzeczoznawcy byłaby potrzebna.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • #3
      Gdyby coś wpadło przy montażu to efekty byłyby wcześniej . Widać że urwała się część zaworu . Wpadła do komory spalania i uszkodziła tłok . Przegrzanie lub zmęczenie materiału . Ciężko będzie ustalić winnego .

      Komentarz


      • #4

        Instalacja Landi Renzo Lovato. Jakie dokładnie wtryski nie wiem, nie mam teraz przy sobie tej informacji.
        Musiałem dwa razy wracać na regulację z powodu ubogiej mieszanki, ale to na samym początku. Teraz nie palił mi się check silnika, spalanie w okolicach 9l -trasa, 10l-miasto.

        Hm, może kwestia temperatury. Jak wstawię silnik to sprawdzę instalację pod tym względem.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X