Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulacja biegów O1 1.6

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Regulacja biegów O1 1.6

Witam, jest problem mianowicie wujek kupił O1 w silniku 1.6 i masakrycznie chodzą biegi. Pierwszego biegu jak i drugiego tak prosto się nie wbije. Na lewarku w samej kabinie są takie luzy, że masakra. Powiedziałem mu, że wg mnie problem jest przy samym lewarku a nie dalej na wybieraku. Biegi chodzą masakrycznie na zgaszonym silniku więc kwestie sprzęgła odpadają. Czy miał ktoś podobny problem, jakie elementy mechanizmu biegów najczęściej się wyrabiają, co powinno pomóc? Samochód ma ok 250kkm ale szacuje się, że 100kkm jest ucięte

Czy nikt naprawde nie poprawiał luzów w lewarku, nie miał problemu z ciężko wchodzącymi biegami?

Komentarz

Ja też tak mam (tzn. ciężko wchodząca jedynka), mój mechanik (który też ma 2 szt. O1 od nastu lat ) twierdzi, że "ten typ tak ma" i się tego nie wyreguluje... Ponoć tylko wymiana.

Komentarz

Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
        Czy nikt naprawde nie poprawiał luzów w lewarku, nie miał problemu z ciężko wchodzącymi biegami?
        Problemy z biegami to normalna rzecz przy tym silniku i skrzyni. Niestety w silniku 1.6 nie ma możliwości "kasowania luzu" na wybieraku skrzyni biegów. Wydaje mi się , że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wymiana części metalowo-plastikowych na nowe. W samym lewarku jest okrągły element plastikowy który też odpowiada, za pracę lewarka. Przy takim przebiegu to normalne zużycie. Na upartego można to przesmarować smarem na bazie teflonu, ale to tylko "pudrowanie syfu".

Komentarz

shanzi konradk świadom jestem, że tego nie wyreguluje tylko coś się już wypracowało tylko pytanie co. Widzę w google po wpisani jakieś zestawy naprawdze do O1 np:
          Oferta nie istnieje - Allegro.pl..-11-7600068937
          812f1d7f4abe91c76fbe713c18be.jpeg
          Też widziałem, że pod samym lewarkiem jest tzw. jabłko, które ma gumke ale raczej problem teraz po oglądaniu filmków nie jest przy lewarku. Na jednym z filmów na yt koleś miał w stanie opłakanym śrube/klin nr 13. Ktoś posiada może instrukcje co zmieniać jak się już skrzynia wyrobi?
          5439e4fe443abb58a501165ca0d0.jpeg​​​​​​​

Komentarz

Najlepiej wszystko na raz ;D

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X