Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Octavia 1.8t + gaz, falujące obroty, brak mocy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skoda Octavia 1.8t + gaz, falujące obroty, brak mocy

    Witam. Pisze do Was w sprawie mojej skody. Jest to skoda w wersji silnikowej 1.8t + gaz rocznik 2000 (150km). Od jakiegoś czasu miałem problem, ze auto szarpali przy przyspieszaniu, traciło moc a na niskich obrotach gasło i nie chciało odpalić. Odstawiłem do mechanika, wymieniłem pompę paliwa i przepustnice - ciagle jest to samo. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Świece, cewka sprawdzone, kable również. Jakieś pomysły? Po wymianie tych dwóch części nastąpiła poprawa, ale niestety po przejechaniu może 10km problem nawraca. Dodam, ze najczęściej przestaje wchodzić na wyższe obroty i zaczyna szarpać przy 2000 obrotów, wtedy nawet mając gaz w podłogę samochód nie jedzie szybciej a nawet zaczyna zwalniać do momentu aż obroty spadną poniżej tysiąca i gaśnie. Czasami zdarza się, ze pulsacyjne wciskanie pedału gazu daje efekt przebicia się przez ten przedział 2-3 tysiące obrotów i na wysokich obrotach szarpanie jest odczuwalne dużo słabiej. Proszę o pomoc

  • #2
    Jakieś błędy w sterowniku się zapisały ? To się dzieje tylko na benzynie ?

    Komentarz


    • #3
      I na benzynie i na gazie, komputer nie pokazuje żadnych błędów.

      Komentarz


      • #4
        Podejrzany może być moduł zapłonowy , względnie wadliwy przepływomierz . Tutaj to mało popularny silnik . Popytaj na forum vw/audi . Układ dolotowy masz na 100% szczelny ? Wszystkie podciśnienia są szczelne ?

        Komentarz


        • #5
          Szczelność była sprawdzona, bez zarzutów. Okej, zapytam na innym forum, dzięki

          Komentarz


          • #6
            Auto jeździ, ale na odpiętym przepływomierzu, wiec moc auta spadła. Dalej nie znalazłem przyczyny. Ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Mimo wymiany przepływki na nową, fabryczna dzieje się nadal to samo. Co ciekawe jak podłączę ja to dzieje się to co opisywałem wcześniej - po jej odłączeniu jak reka odjął, nic się nie dzieje.

            Komentarz


            • #7
              Jeżeli masz możliwość sprawdzić jeszcze raz pod komputerem, to przyjrzyj się dawkom paliwa i wypadaniem zapłonu (była od tego któraś grupa w VCDS, niestety nie powiem ci jaka bo nie pamiętam (13?)). Może po prostu zalewa silnik? Dawno był robiony rozrząd? Wizyta u gazownika, żeby sprawdził te dawki na benzynie i na gazie też może pomóc. Możesz też zacząć od wypięcia akumulatora na parę godzin. Potem dotknij klemy o siebie i podłącz do aku. BTW cewek jest cztery w 1.8T :P

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X