Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Termostat Skoda Octavia AQY

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Termostat Skoda Octavia AQY

    Witam zamierzam wymienić termostat w Skoda Octavia 1 2.0 aqy z tego co patrzyłem nie będzie łatwo bo jest pod alternatorem , ale nic , wyjmę go by mieć dostęp, ale przeraziłem się jak otworzyłem termostat , w pudełku 4 gumowe uszczelki i dwie z pianki, może ktoś mi podpowie co to u licha i do czego tyle tego, zazwyczaj była jedna a tu tyle tego, żebym czegoś nie skonocił, proszę o podpowiedź IMG_20210218_143243.jpg

  • #2
    Powiem Ci że baaardzo dawno temu w swoim AQY wymieniałem termostat wydaje mi się że jest on po prawej stronie stojąc przed maską, nad skrzynią biegów, i dostęp jest bardzo fajny. Na bank nie używałem tych pianek tylko co najwyżej jeden oring?

    Komentarz


    • #3
      IMG_20210218_145909.jpgZe zdjęcia słupka aqy wynika że jest w tym miejscu, tam jest alternator więc dostęp jest ujowy, co do tych uszczelek to pierwszy raz widzę taki zestaw, zawsze montowałem w autach na jedną uszczelkę albo od góry algo od spodu lub zakładana na rant termostatu.

      Komentarz


      • #4
        Nadal będę się trochę upierał że jest po prawej
        nie mogę zdjęcia wstawić,
        Link
        tu widać trójnik i czujnik temperatury

        Komentarz


        • #5
          Ten zestaw uszczelek jest pewnie do jakiś uniwersalny.

          Jeśli masz po prawej masz taki "pająk" magistrali wodnej. Musisz go wykręcić. 1 uszczelka do bloku, 1 do termostatu, 1 do czujnika temperatury i 1 do rozkręconej obudowy. ( tak to chyba było) Podobnie jest jeszcze w którymś 1.6 MPI chyba BFQ.

          Jeśli nie to 1 uszczelka i już.

          Zamieszczone przez Maciekchn Zobacz wpis
          W siniku 1.6 AKL z O1. I tu termostat jest w tym zaznaczonym kółku. Wymieniałem u siebie.

          Ostatnio edytowany przez Przemek_i; 26272.

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X