Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czujnik temperatury silnika octawia 1.6

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czujnik temperatury silnika octawia 1.6

    Witam
    Chodzi o element nr 1J0881053D.
    Wyjąłem go; da się kręcić tylko w 1 stronę - podnoszenie fotela. Przy próbie kręcenia w celu opuszczania blokuje się. Wygląda to mniej więcej tak: lewo - powrót do pozycji neutralnej, lewo - powrót itd.
    Ktoś miał może coś z tym do czynienia? da się to bardziej rozebrać? Oglądałem to ze wszystkich stron i nie mam pojęcie co się blokuje...

  • #2
    czujnik temperatury silnika octawia 1.6

    Witam

    Czy ktoś może opisać mi dokładnie gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika w Octawii 1,6 benzyna 101KM AKL?!
    Może ktoś ma jakąś fotkę z silnikiem i tym czujnikiem na widoku?!

    Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt

    Komentarz


    • #3
      Jak zdejmiesz górną osłonę silnika (wystarczy jak zdejmiesz tą "dziurkowaną"), to zobaczysz (na wężu) czujnik. Na zdjeciu zaznaczyłem w którym mniej więcej jest miejscu (oczywiscie nie widać go, bo jest zasłonięty osłoną).
      Adam... Używam:
      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
      Passek: B6 175KM/366Nm

      Komentarz


      • #4
        Dzięki !!! Bardzo mi pomogłeś! Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Zmień opis silnika w profilu...
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za poprawkę
            Pozdro

            [ Dodano: Sob 25 Gru, 10 19:55 ]
            A ma jeszcze jedno pytanko, mianowicie, czy muszę spuszczać z układu płyn chłodniczy przy wymianie tego czujnika?

            Komentarz


            • #7
              Nie trzeba. Ale warto przygotować sobie nowy czujnik wraz z oringiem (uszczelką) tak, aby po wyjęciu starego szybko włożyć nowy - wtedy wycieknie niewiele płynu. Ja tak nie zrobiłem i straciłem jakieś pół litra...
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • #8
                Ja swój będę musiał wyciągnąć i pokazać w sklepie motoryzacyjnym bo mają kilka rodzajów i nie wiedzą jaki dokładnie podchodzi do mojej octawii.

                Komentarz


                • #9
                  zobacz jaki ma kolor i ile ma kabelków.
                  pewnie 4 pin (kabelki)
                  a kolor zielony albo czarny tyle im powinno wystarczyć na dobranie czujnika
                  polecam raczej orginał nie przekłamują temp.
                  Elektronika Samochodowa AUDI VW SEAT SKODA
                  VAS VCDS
                  WWA - GROCHÓW

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja w AKL '00 miałem zielony na 4 pin-y. Zobacz jaki Ty masz kolor (stawiam, że również zielony) i kup taki sam.
                    Adam... Używam:
                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                    Passek: B6 175KM/366Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Ok sprawdzę
                      Dzięki za porady i wskazówki !
                      Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam podłącze się do tematu bo myślę ze związany.
                        Nie działa mi wskazówka temperatury.
                        Czy to jest ten sam czujnik co opisany powyżej? bo wymielemy go na oryginalny i po miesiacu przestał działąc wskażnik temp na desce.
                        wcześniej miałem inne objawy i dlatego wymieniłem ten czujnik.
                        Jesli ten do "zegarow" jest inny to prosze o "nazwe" tak by go mozna bylo kupic oraz jesli to moziwe o jakas fotke gdzie sie znajduje. (lub opis)
                        Pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez adik85
                          Witam podłącze się do tematu bo myślę ze związany.
                          Nie działa mi wskazówka temperatury.
                          Czy to jest ten sam czujnik co opisany powyżej? bo wymielemy go na oryginalny i po miesiacu przestał działąc wskażnik temp na desce.
                          wcześniej miałem inne objawy i dlatego wymieniłem ten czujnik.
                          Jesli ten do "zegarow" jest inny to prosze o "nazwe" tak by go mozna bylo kupic oraz jesli to moziwe o jakas fotke gdzie sie znajduje. (lub opis)
                          Pozdrawiam
                          W tym czujniku zintegorwane są 2 termistory (czyli można przyjac 2 czujniki)
                          Jeden podaje informacje do ECU, drugi daje sygnał na szafe (wskazówka temperatury)
                          Ty możesz mieć problem z samą szafą, może domagać się poprawienia lutów.
                          Tak jak w tym temacie:
                          "] Forum - Octavia Club Polska http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=19655&postdays=0&postorder=asc&sta rt=0[/URL]
                          Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

                          Komentarz


                          • #14
                            A jak przemierzyć ten czujnik?
                            Chciałbym sprawdzić czy jest uszkodzony. (powinien być na gwarancji bo ma z 2 miesiące )
                            Mam jeszcze stary i skoro są tam dwa termistory to pewnie w tamtym starym,skoro objawy były inne poszedł ten drugi. Jak np sprawdzić go miernikiem?
                            Chyba mogę tez wrzuć z powrotem stary i sprawdzić czy będzie działa wskazówka?

                            Komentarz


                            • #15
                              Zwykły miernik ustawiony na zakres mierzenia rezystancji [Ohm]
                              Z tego co pamietam sprawny czujnik powinien pokazać na poszcególnych pinach ok. 2 x 200Ohm. Ale uwaga pomiar w tem. pokojowej. W innych temperaturach rezystancja będzie się zmieniać.
                              Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X