Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Woda na na progach i innych elemetach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Woda na na progach i innych elemetach

    Zamieszczone przez Agamek12
    ...Zaprowadziłem w domu porządek ...
    tzn... posprzątałeś w domu, kurze powycierałeś i takie tam? :szeroki_usmiech

    a tak poważniej to jestem ciekaw jak się takie "porządki" przeprowadza :?:

  • #2
    [O2] Woda na na progach i innych elemetach

    Wiem, że temat wody był poruszany wiele razy i przeczytałem wszystkie posty z tym związane, ale cały mam wątpliwości.

    Po deszczu zbiera mi się woda na progach i wokół drzwi (np. w miejscu gdzie są montowane bolce do drzwi). Szczegóły można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

    I mam pytanie, czy to jest normalne w tym samochodzie. Skoda moja jest nowa, a dotychczasowe moje samochody nie cierpiały na ten problem.

    I dlatego też nie wiem co o tym myśleć.

    Znając ASO powiedzą, że to tak ma być.

    Dlatego proszę o podzielenie się waszymi doświadczeniami związanymi z tym tematem.
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      janoszzz, tak to jest normalne i tak ma być. Po umyciu trzeba szmatką wytrzeć.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • #4
        mam tak samo - to normalne w O2. Jak pojedziesz na myjnie i będziesz mył autko po wyjeździe będziesz miał podobny efekt. Nic strasznego Najważniejsze żebyś nie mia wody w środku :wink:
        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez janoszzz
          dotychczasowe moje samochody nie cierpiały na ten problem
          A może nie zwróciłeś na to uwagi? Chyba w każdym aucie to norma
          Poprawiłeś mi humor tym problemem
          Octavia

          Komentarz


          • #6
            janoszzz, spokojna głowa - tak jest jakbys miał plamy od wody na siedzeniach to juz wtedy byłby problem
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • #7
              tez tak mam, ale tylko po myciu na bezdotykowej, po deszczu raczej nie...
              bkc+dsg

              Komentarz


              • #8
                Wszystko w porządku :lol: Tak ma być. Po myjni wytrzeć szmatką do sucha i w drogę :szeroki_usmiech
                OIII 1.2 TSI 105 KM

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez dontak
                  Wszystko w porządku :lol: Tak ma być. Po myjni wytrzeć szmatką do sucha i w drogę :szeroki_usmiech
                  Czy on napisał coś o MYJNI ?? Jest wyraźnie napisane, że po deszczu tak ma a wszyscy o myjni.

                  Komentarz


                  • #10
                    xplo, po deszczu też mam
                    normalne

                    Komentarz


                    • #11
                      To nie jest normalne ale w O2 tak jest
                      Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                      Komentarz


                      • #12
                        xplo, czepiasz się Po myjni czy po deszczu wsio ryba po prostu tak jest i nie ma się co martwić

                        rkb, W O1 też jest to normalne. W seacie też tak miałem. Ważne że woda nie leci do auta.
                        OIII 1.2 TSI 105 KM

                        Komentarz


                        • #13
                          dobra, to i ja - też tak mam

                          Komentarz


                          • #14
                            Woda to tam pikus mnie wkurzalo ze w zime tam zmarzlina sie robila
                            Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez rkb
                              To nie jest normalne ale w O2 tak jest
                              W OI też , w moim Clio też tak było , nie ma co się martwić
                              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                Też tak mam
                                Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
                                Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

                                Komentarz


                                • #17
                                  Też tak mam . To jeszcze pikuś- w moim poprzednim aucie ( nowym Fordzie ) na progach zbierał się cały brud z ulic ( tzn nie było fartuchów tj .uszczelek na dolnej krawedzi drzwi ) to dopiero był masakra widok

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dzięki wszystkim za odpowiedź.

                                    Ja się z tym wcześniej nie spotkałem i dlatego wydało mi się to dziwne.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Odkopie wątek, bo mam pytanko w temacie.

                                      Po opadach, mam takie dziwne zjawisko tj.
                                      otwieram drzwi kierowcy lub pasażera i słychać wypływającą wodę?
                                      też macie u siebie jakiś taki zbiorniczek deszczówki?

                                      PS nic nie przecieka do środka.
                                      Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                      Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        U mnie jest to samo. Jak zostawisz na chwilę drzwi otwarte to Ci ta woda wypłynie.

                                        Generalnie z tymi drzwiami i uszczelkami to się nie popisali.

                                        Mi jak robi się chłodniej i pada to kapie do środka.

                                        W serwisie byłem już kilka razy i na razie nie udało się tego zlikwidować.

                                        W moim poprzednim aucie było przez 18 lat sucho bez dotykania uszczelek.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Witam. Wiem ze temat dotyczy O2... ale czy mógłbym poprosić o pomoc z podobnym problemem w O1? Też mi się zbiera woda na progu ale przecieka do środka. W serwisie powiedzieli mi że woda ścieka po szybie zamiast na blache i do odpływów to na bok drzwi, później na próg i do środka. Twierdzą że to wina wewnętrznej uszczelki.
                                          Co o tym sądzicie? Czy to możliwe? Co z tym zrobić? Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

                                          [ Dodano: Czw 20 Paź, 11 11:30 ]
                                          Przy większym deszczu robi się całkiem duża kałuża...
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            baniak3, to możliwe, że jest to wina uszczelki
                                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              między maską a błotnikiem dostaje sie woda do silnika, tez tak macie? stoi ona na na filtrze paliwa i obudowie fitra powietrza

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Tak. W starszych autach byłą uszczelka naokoło komory silnika, a w nowszych już nie ma. Zresztą, coraz mniej auta jest w aucie, a coraz więcej zabawki.

                                                Na wodę pod maska częściowo pomaga dodatkowa uszczelka na pas przedni. Taka sama jak na krawędź podszybia, tylko przycięta.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  u mnie akurat dostaje się w tych miejschach co zaznaczyłem strzałkami
                                                  Załączone pliki

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X