Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z klimatyzacja manualna Octavia II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z klimatyzacja manualna Octavia II

    Te tematy przegladalem.

    Przydalby sie temat, gdzie kazdy wrzuca jaki ma modul, jak zakodowany i co na pokladzie. Bo jak widze, co jakis czas ktos zmienia modul na lepszy

    Czy sterowniki przed i po FL czyms sie roznia ?? Inny jest sterownik CAN ten pod kierownica na niebieska wtyczke, a te ??

  • #2
    Problem z klimatyzacja manualna Octavia II

    Witam wszystkich. mam problem z klimatyzacja manualna w mojej skodzie. autko kupilem w grudniu i nie bylo okazji sprawdzic wtedy klimy. Teraz wydaje mi sie za slabo chlodzi,a moze nawet wogóle nie włacza sie sprezarka. mam pytanie:
    1. Jak sprawdzic sprezarke czy chodzi?
    2. Czy jak wlaczona jest klima to wentylatory pracuja?
    3. Nie mam instrukcji do niej i nie wiem który moze to byc ewentualnie bezpiecznik, jezeli istnieje taka ewentualnosc ze to wina bezpiecznika.
    Pare dni temu klimatyzacja byla dobijana.

    Komentarz


    • #3
      Aby klima działała to musi być włączony nawiew (conajmniej 1-szy bieg), na zerowym biegu klima nie działa.
      Skoda Fabia I 1.9 TDI ATD 2003
      Skoda Octavia I 1.9 TDI AXR 2006

      Komentarz


      • #4
        Przy wciśnięciu AC powinieneś usłyszeć charakterystyczny stuk od sprzęgiełka klimy, które powinno zacząć się obracać,a wraz z nim wirnik sprężarki. Bez AC sprzęgiełko nie obraca się. Wentylatory powinny się kręcić przy włączonej klimie.

        Komentarz


        • #5
          Wlasnie przy wlaczaniu przycisku AC niema zadnych zmian w obrotach silnika nie ma stuku wlaczania sprezarki nie pracuja wentylatory chlodnicy.

          Komentarz


          • #6
            A włączony nawiew?
            Skoda Fabia I 1.9 TDI ATD 2003
            Skoda Octavia I 1.9 TDI AXR 2006

            Komentarz


            • #7
              Czy zaświeca się podświetlenie przycisku AC? Sprawdź bezpiecznik od klimy. Opisówka gdzieś krąży po forum.

              Komentarz


              • #8
                Nawiew mam właczony kontrolka AC swieci. jedynie nie slychac wlaczania sie sprezarki i nie pracuja wentylatory chlodnicy. moze nie ma jeszcze az tak cieplo na dworze by klima zaczela dzialac.

                Komentarz


                • #9
                  Klima działa od plusowych temperatur, czyli od około 3-4 stopni Celsjusza, więc powinno to śmigać.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez andrzejtg
                    Nawiew mam właczony kontrolka AC swieci. jedynie nie slychac wlaczania sie sprezarki i nie pracuja wentylatory chlodnicy. moze nie ma jeszcze az tak cieplo na dworze by klima zaczela dzialac.

                    pokretło na zimne

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie też nie słychać że sprężarka się włącza i niema żadnej różnicy w pracy silnika, jedynie widać to na wyświetlaczu przy chwilowym spalaniu no i czuć że robi się zimno
                      Zresztą sam o to pytałem kolegów z forum.
                      Moja skodzinka o2
                      Blacharstwo i lakiernictwo Autoklinika

                      Komentarz


                      • #12
                        andrzejtg, włącz klimę, pokrętło temp. na min. i nawiew na 1 w kierunku górnych kratek. Obroty przytrzymaj przez ok. 1 min w okolicach 2000 rpm i wtedy zmierz jaka jest temperatura powietrza na wylocie ze środkowej kratki. Powinno być 3-5 stopni. Jak jest więcej 8-10 stopni to trzeba już szukać. Może być problem z samą klimą, ale może też nie domykać się klapka mieszania powietrza ciepłe/zimne i trochę ciepłego może dostawać się cały czas do środka.

                        A i jeszcze jedno, napisałeś OII czyli ta z przed liftu ( który rocznik ), czy kupiłeś w grudniu nową czyli masz OII FL? Pytanie o tyle ważne, że w OII nie było manuala, tylko półautomat...
                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                        Komentarz


                        • #13
                          może warto podjechać do jakiegoś serwisu, żeby sprawdzić ciśnienie czynnika chłodzącego? Jeżeli sprężarka w ogóle się nie włącza, to często to właśnie jest przyczyną - trzeba dobić i generalnie sprawdzić szczelność.

                          Komentarz


                          • #14
                            To jest Octavia II 1.9 TDI rocznik 2005 z marca. jak wlaczam przycisk AC niema roznicy w spalaniu na wolnych obrotach i nie wlacza sie wentylator. Sprawdzałem bezpieczniki wszystkie sa dobre

                            Komentarz


                            • #15
                              U mnie tez manual:
                              - po włączeniu klimy przyciskiem AC zwiększają się obroty silnika, wzrasta spalanie i słychać charakterystyczne stuknięcie przy załączeniu sprężarki (oczywiście przy nawiewie włączonym na minimum 1)
                              - po włączeniu klimy pracuje wentylator chłodnicy.

                              Najlepiej jak masz wątpliwości podjedź do serwisu zajmującego się obsługą klimatyzacji.

                              Zamieszczone przez andrzejtg
                              Pare dni temu klimatyzacja byla dobijana.
                              jedź tam, gdzie to robili - najlepiej, bo może coś sknocili.

                              Zamieszczone przez andrzejtg
                              moze nie ma jeszcze az tak cieplo na dworze by klima zaczela dzialac.
                              nie może być takiej opcji - przy takiej pogodzie musi działać

                              Zamieszczone przez andrzejtg
                              nie wlacza sie wentylator
                              to akurat może być wina wentylatora, tylko na tym sie nie opieraj. Sam wymieniałem wiatrak, bo się nie kręcił z klimą (był zatarty).
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • #16
                                Dziekuje bardzo ruwado za pomoc. jutro odwioze samochód do warsztatu gdzie napelniali mi ta klime,niech to sprawdza.

                                [ Dodano: Czw 28 Kwi, 11 18:13 ]
                                czy jest mozliwe by padl maly wentylator i klima nie chodzi? w warsztacie przez telefon powiedzili ze jezeli nie uciekl mi gaz przez te pare dni (5 dni od nabicia klimy) to padla sprezarka klimy lub jej sterownik, koszt okolo 1200 zl + robocizna . podobno po nabiciu klimy nie było zadnych błedów w VAG.

                                Komentarz


                                • #17
                                  komu tam stuka sprzęgło w O2 :?: nie róbcie chłopakowi wody z mózgu jak nie macie pojęcia o czym piszecie.
                                  andrzejtg, a kto Ci dobijał czynnik :?: lodówkarz :?: i co było dalej , nie sprawdził czy chodzi :?:
                                  podjedź do pierwszego z brzegu elektryka i niech Ci sprawdzi czy dochodzi prąd do sprężarki.
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    dobijalem to w warsztacie ktory zajmuje sie elektryka samocodowa i klimatyzacja w Tarnowskich Górach. Oni dobili tylko czynnik do klimatyzacji i wykasowali blad. czy jak wyciagne ta wtyczke ze sprezarki to przemierze czy dochodzi do niej prad?? jezeli prad dochodzi to moze byc walnieta sprezarka. koszt 1200 zl to spory wydatek.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      andrzejtg, przede wszystkim powinni to sprawdzić po nabiciu czy chodzi. tak , wyciągnij wtyczkę i sprawdź , ale zdaje się ze pierwsze podpięte są wentylatory i jak któryś jest walnięty to sprężarka też nie pójdzie . sprężarka ma sprzęgło wewnętrzne i nie słychać jak się włącza, jedynie obroty to wskazują /no i chłodny powiew :lol: / . a na samym początku odkręć zakretkę od króćca serwisowego i naciśnij czymś na zaworek , może faktycznie nie masz już gazu . wtedy z powrotem do tego "serwisu" i niech naprawiają lub oddają kasę za nabicie.
                                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                      GVI 1.4TSI
                                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        zakretki sa w dwoch miejscach? obojetnie na ktorym zaworze odkrece to sprawdze?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          niech sprawdzaa ci przewody od klimy moj szwagier w o2 tak mial i sie okazalo ze mu dobujaja a ucieka mu i jest za niskie cisnienie w obiegu
                                          Skoda Forever jednak
                                          Vw Golf I II III
                                          Opel Omega C
                                          Peugeot 206 HDi
                                          Vw Golf V 1,9 tdi 90 koni
                                          Citroen C5 2.0 Hdi Audi A8 2001 D2 3.3 TDi
                                          Skoda Octavia II 2005 elegance kombi
                                          Skoda Octavia II 2009 FL 1.9 TDi
                                          VW Golf VI 2011 1.6 Tdi
                                          Skoda Octavia II FL RS kombi

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            andrzejtg, obojętne , tylko uważaj bo jak gaz jest ok to tam jest spore ciśnienie.
                                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                            GVI 1.4TSI
                                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witam ponownie, do warsztatu wczoraj sie nie dojechalrm bo mialem pilny wyjazd. udalo mi sie sprawdzic dzis na zaworkach ze gaz w ukladzie jest, prad dochodzi do wtyczki ze sprezarki. Jednak dalej klima nie dziala w poniedzialek bede sprawdzal jeszcze maly wentylator. Co jeszcze mozecie poradzic??

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                andrzejtg, pojeździj trochę tak żeby silnik się nagrzał, włącz klimę i zobacz czy mały wentylator się kręci
                                                Jeżeli nie to stuknij go lekko młotkiem, może szczotki się zwiesiły
                                                Jak nie pomoże to zdejmij dolną osłonę, rozepnij wtyczkę od małego wentylatora przy chłodnicy(z lewej strony chłodnicy, chyba fioletowa) i jakimś dłuższym kabelkiem podłącz bezpośrednio pod akumulator.
                                                Najlepiej dostać się do drugiej kostki pomiędzy wentylatorami(idzie bezpośrednio do małego) ale bez zdjęcia chyba nie da się, a przynajmniej nie pamiętam z której strony chłodnicy jest jest
                                                Jak zaskoczy to sprężarka walnięta, może elektrozawór albo sterownik w dużym wentylatorze.

                                                tu jest kilka zdjęć Forum - Octavia Club Polska

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Poczytaj mój ostatni post w tym wątku: klik
                                                  TadFi
                                                  Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X