Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z klimatyzacja manualna Octavia II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Witam. Nie chce zakładać nowego wątku ale mój problem dotyczy climatronika w octavi 2 1,6MPI 2008 rok. Dzisiaj jadąc włączyłem klimatyzacje i zauważyłem dziwny dźwięk natezajacy sie w zależności od obrotów. Słychać tez to na postoju. Jak wciskam econ to dźwięk ustaje. Zaczolem sprawdzać rożne rzeczy po koleji i sprawa wyglada tak: włączam klime i słychać świst z kratek tak jak było zawsze, mam wrażenie ze chyba tez chłodz, wzrastają tez obroty i startuje wentylator. Jednak co zauważyłem a nie wiem jak było wcześniej: nie słychać charakterystycznego stuknięcia po włączeniu klimatyzacji, i nie widze różnicy w pracy koła na sprężarce przy włączonej i nie włączonej kilimatyzacji.
    kiedys w passacie było to widocznie widzialne i słyszalne jak startuje koło na sprężarce. Nie wiem jak było wcześniej u mnie w szkodzie. Nie wiem co jest grane skąd ten dziwny dźwięk zależny od obrotów i co z tym zrobić. Coś powinienem sprawdzić?

    Komentarz


    • #27
      Już nie mogę edytować wiec pisze pod spodem. Dźwięk przypomina jakby świszczą, pracował jaki silnik wzmaga sie to wraz z obrotami i jest taki dziwne uczucie jakby klimatyzacja tez zmieniała biegi. Co jeszcze zauważyłem: kiedyś po włączeniu klimy był chwilowy charakterystyczny świst z nawiewów, dzisiaj ten świst już nie ustaje.
      gdziesz czytałem ze to wina małej ilości czynnika ale min cały czas zastanawia momenty włączania klimatyzacji. Nie słyszę charakterystycznego pstryk. W passacie b6 był ten dźwięk i wtedy ruszała środkowa cześć koła na sprężarce, tutaj w octavi nic sie nie zmiena mam wrażenie ze wszystko sie cały czas kręci. Ktoś wie jak to ma dokładnie dzialac. Czy to jest zależne od modeli i rocznika auta?
      nie wiem czy mogę włączać i jeździć z ta klima!
      Ostatnio edytowany przez Patryk; 43186.

      Komentarz


      • #28
        Klimatyzacja ogarnięta! Brakowało połowy czynnika, to było tez powodem słyszalności dziwnych dźwięków w środku samochodu

        Komentarz


        • #29
          nie ma już pstryk w nowych autach. sprężarka nie jest sterowana zero-jedynkowo, tylko płynnie
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #30
            Tak tak już wiem. Vw zrobił straszny miks i nie wiadomo co w jakim aucie jest. U mnie jest już tylko zaworek w sprężarce.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X