Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wymiana mechanizmu wycieraczek - koszty

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Wymiana mechanizmu wycieraczek - koszty

    jacholl, ----. Dział "Nasze auta" -----> znajdziesz opisy aut wspomnianych powyżej.

  • #2
    [O1] Wymiana mechanizmu wycieraczek - koszty

    Witam ja Was serdecznie,
    dotknęła mnie niestety przypadłość związana z mechanizmem wycieraczek :/ Po przekopaniu forum postanowiłem go samemu odświeżyć, skończyło się niestety na pęknięciu jednego ze sworzni, skłoniło mnie to do zakupu zamiennika... i wymany na kolejny zamiennik - oba okazały sie niewymiarowe (raz wycieraczka kierowcy wykonywała za długi ruch, w drugim przypadku brakowało jej ok 15-20cm do ideału), zraziłem się jak cholera więc zakupiłem używkę, która pękła po tygodniu pracy -.-
    Podsumowując... kew mnie zalała... i teraz pytanie:
    czy ktoś z Was wymieniał co ustrojstwo w ASO? Jeśli tak to ile mniejwięcej taka (nie)przyjemność może kosztować? Silniczek jest sprawny (na to wygląda) jeśli to coś zmienia. Ewentualnie jakiś godny polecenia warsztat na terenie 3miasta, który zrobi mi to sprawnie i bez niespodziewajek... no i taniej niż w ASO oczywiście :P
    Musze zrobić z ta cholerą porządek w przyszłym tygodniu bo lecę w trasę, a przy jasnowidzący pogodę wieszczą burze i takie tam - bez wycieraczek raczej kiepsko, zwłaszcza w nocy :/

    Dzięki za pomocność
    Pozdrawiam,
    Piotr
    Pzdr

    Komentarz


    • #3
      Wymiana mechanizmu wycieraczek to dość prosta czynność ,po co ci ASO, dasz rade sam.

      Komentarz


      • #4
        temat raczej do dzialu 'polecane warsztaty' albo do rzucenia w watku regionalnym (Trojmiasto) - swoja droga musisz miec niezla krzepe
        zeby polamac taki mechanizm .... naprawde uwazasz se serwis zrobi to lepiej niz Ty sam ?
        kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
        _________________________________________
        Do sprzedania:
        komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
        zaciski do hamulcow 280mm.

        Komentarz


        • #5
          Jak pisałem, zapał miałem - okazało się że zamienniki są do d* a w starym sworzni wybić się nie dało

          No ale mniejsza o to, podzwoniłem więc wrzucam info jakie zdobyłem, może komuś się przyda w przyszłości

          ASO Skoda Lelek Sopot:
          Mechanizm bez silniczka - 217zł
          Wymiana - 200zł
          Ramiona (opcjonalnie) - ok. 140zł szt.

          W pierwszym lepszym warsztacie do stałem wycenę na 180zł za wymianę mechanizmu wraz z częścią. Oczywiście zamiennik (ale przynajmniej jak będzie do bani to niech oni się martwią ). W poniedziałek podejmę decyzję :P
          Puku co przez weekend będę jeździł z jedną wycieraczką, która wyciera mi wizjer ja kw czołgu
          Pzdr

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez TSJ
            Wymiana - 200zł
            Wymiana mechanizmu z przerwą na piwo zajmuje około godziny.
            Ładnie sobie śpiewają za godzinę pracy. Kupuj oryginał i wymieniaj sam.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez TSJ
              Wymiana - 200zł

              Przyjedź do mnie, to wymienimy razem i koszt będzie tylko sześciopaka piwa, które sami wypijemy
              Alfee
              Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
              Kawasaki ER5 :-)

              Komentarz


              • #8
                Kolego mechanizm wycieraczek do Skody O1 kupisz nowy zamiennik za 40zł na Allegro i sam wymienisz bez problemu.

                Komentarz


                • #9
                  Miałem ten sam problem niecały miesąc temu. Kupiłem na allegro zamiennik za 60 pln + 20 pln przesyłka. wymieniłem sam a jest to doskonale opisane jak sie robi w którymś poście. powodzonka

                  Komentarz


                  • #10
                    TSJ,
                    Mechanizm napędu wycieraczek Skoda Octavia I -oryginał - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia
                    ori i zamiennik
                    ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                    http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                    a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                    http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                    Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                    Komentarz


                    • #11
                      jesli stary ori mechanizm sie nie zatarl i nie zablokowal na amen to jest do uratowania. WD40 i opalarka/farelka w polaczeniu z cierpliwoscia potrafia zdzialac prawie cuda. pytanie tylko czy Ci sie chce i czy warto. warto jescze upewnic sie ze ramie laczace mechanizm z silnikiem jest we wlasciwje pozycji. jesli nie - zaczynaja sie 'jaja' i te brakujace 20 cm w ruchu wycieraczki to wg mnie to.
                      kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                      _________________________________________
                      Do sprzedania:
                      komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                      zaciski do hamulcow 280mm.

                      Komentarz


                      • #12
                        rss,
                        kolega napisał
                        Witam ja Was serdecznie,
                        dotknęła mnie niestety przypadłość związana z mechanizmem wycieraczek :/ Po przekopaniu forum postanowiłem go samemu odświeżyć, skończyło się niestety na pęknięciu jednego ze sworzni, skłoniło mnie to do zakupu zamiennika... i wymany na kolejny zamiennik - oba okazały sie niewymiarowe (raz wycieraczka kierowcy wykonywała za długi ruch, w drugim przypadku brakowało jej ok 15-20cm do ideału), zraziłem się jak cholera więc zakupiłem używkę, która pękła po tygodniu pracy -.-
                        Podsumowując... kew mnie zalała... i teraz pytanie:
                        :lol:
                        ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                        http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                        a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                        http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                        Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez rss
                          warto jescze upewnic sie ze ramie laczace mechanizm z silnikiem jest we wlasciwje pozycji. jesli nie - zaczynaja sie 'jaja' i te brakujace 20 cm w ruchu wycieraczki to wg mnie to.
                          rss ma chyba rację. A przynajmniej warto to sprawdzić. Sam u siebie miałem jaja po zmianie z oryginału na zamiennik. Nawet już się wpieniłem na sklep, który mi sprzedał ten zamiennik (myślałem, że jest niedorobiony). Ale poczytałem i okazało się, że po przykręceniu mechanizmu do silnika źle ustawiłem ramiona mechanizmu. Poprawne ustawienie jest opisane w książce Etzolda - patrz załącznik. Może warto spróbować. Potrzebny jest, z tego co pamiętam, płaski klucz 13, żeby sięgnąć do jednej z śrub, jak już poprawnie ustawisz mechanizm.
                          Załączone pliki
                          Skoda Octavia 2FL, Ambition liftback, kapucyn :-D

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X