Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Woda w uszczelce bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Woda w uszczelce bagażnika

    no i może obejdzie się bez lakiernika :wink: a kasa będzie na skompletowanie kratek (też trochę kosztują :| )

  • #2
    [O2] Woda w uszczelce bagażnika

    Witam!

    Mój problem wygląda następująco. Po jeździe w deszczu lub postoju na deszczu, uszczelka bagażnika w dolnej części od strony zderzaka jest mokra. Woda zbiera się w tym rowku w uszczelce oraz wewnątrz tego profilu który jest ściśnięty po zamknięciu klapy. Można ją wyciskać przez dziurki w uszczelce. Co powiniennem zrobić aby znaleźć przyczynę problemu?

    W ASO powiedziano mi po ostatniej wizycie, że jeśli woda, nie dostaje się poza ten rowek na środku uszczelki to wogóle nie trzeba się martwić? Czy to prawda? W peugeocie jest podobna uszczelka i po naprawdę intensywnym deszczu potrafi być wilgotna tylko krawędź uszczelki.

    Historia wygląda tak, że wszystko było ok przez 2 lata. 2 tyogdnie po skończeniu gwarancji gość wjechał mamie w tył ale bardzo delikatnie. Stał za nami i ruszył. Było minimalne wgniecenie na zderzaku - naprawiliśmy w ASO. Po tym małym bum zauważyliśmy, że klapa się gożej zamyka - trzeba było mocno trzasnąć. W aso pomalowano i wyrównano zderzak i podregulowano klapę. Było ok - klapa się zamykała, ale na uszczelce zaczęła się pojawiać woda - z początku myśleliśmy, że musiała być klapa kiedyś niedomknięta i się nabrało. Zaczęło nas to denerwować więc znowu pojechaliśmy do ASO na regulację. Po regulacji woda się pojawiała dalej ale klapa znowu zaczęła się niedomykać i trzeba było trzaskać na potęgę. Zalecono wymianę uszczelki i tak zrobiliśmy. Po wymianie uszczelki woda się nie pojawiała ale nadal trzeba było strasznie trzaskać klapą. Pojechaliśmy do innego ASO - wyregulowano klapę i zamyka się pięknie ale....teraz znowu do uszczelki nabiera się woda.

    Sam już nie wiem co z tym zrobić bo to wyjątkowo wkurzające...Czy u was na uszczelce w dolej części też zbiera się woda w tym rowku oraz wewnątrz profilu uszczelki? Jak woda może się dostawać do środka uszczelki skoro otworki w niej są tylko od wewnętrznej strony-czyli bagażnika?

    Komentarz


    • #3
      jak sama nazwa wskazuje uszczelka jest po to żeby uszczelniać. Miałeś dzwonka masz prawdopodobnie albo masz "krzywą" dupkę albo uszczelka źle leży.

      zaczął bym od tego :
      1. regulacja zamka do zamykania ew. zawiasy
      2. nasmarowanie uszczelki - możliwe że straciła swoje właściwości
      3. wymiana uszczelki możliwe ze gdzieś - przerywa
      4. Jak liftback ( nie wdzięczny tyłek ) to tam się zawsze zbiera woda - nie dużo - ale ja mam uszczelki suche - smarowane na bieżąco ( wazelina techniczna )
      Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

      Komentarz


      • #4
        Podpowiem jeszcze jedną sprawę. Zerknij, czy "trzecia" lampa stop nie jest popękana. Jak nie to pomimo tego zdobądź się na zdjęcie plastików tylnej klapy. Ja po ich zdjęciu zaobserwowałem, że w niektórych miejscach kurz nosi ślady ściekania kropli. Przypomniałem sobie, że kiedyś w klapie na uszczelce miałem kilka kropel wody w miejscu, gdzie od deszczu nie powinna się znaleźć. Szukanie tej przyczyny doprowadziło mnie do stwierdzenia, że mam "rozwarstwioną" lampę stop inaczej teraz bym tego nie zauważył a plastiki zdejmowałem bo mi coś w tylnej klapie "brzęczało. Woda dostawała się do wnętrza klapy na plastiki poprzez uszkodzona lampę stopu. Nie wiem tylko, czy masz kombi bo z opisu jednoznacznie nie wynika. Jak nie to moje "wypociny" są dla Ciebie do niczego niepotrzebne.

        Komentarz


        • #5
          Miałem to samo. Tak jak u Ciebie niedługo po gwarancji (trzy tygodnie). Ciekła uszczelka osi wycieraczki na tylnej szybie. Potem wszystko ciekło pod osłoną klapy i wciekało do uszczelki bagażnika. U mnie naprawiano dwa razy. Raz uszczelniano silikonem starą uszczelkę ośki. To nie pomogło radykalnie - zmniejszyło tylko przeciek. Za drugim razem zmieniono uszczelkę - pomogło. Niestety za każdym razem musieli poprawiać mocowanie osłony klapy ponieważ łamali spinki. Teraz nie mam dwóch spinek tych podciętych. Nie mieli i jak się okazuje nie chcą mieć choć minęło już pół roku od zamówienia.
          Pozdrawiam,

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Octaman
            Miałem to samo. Tak jak u Ciebie niedługo po gwarancji (trzy tygodnie). Ciekła uszczelka osi wycieraczki na tylnej szybie. Potem wszystko ciekło pod osłoną klapy i wciekało do uszczelki bagażnika. U mnie naprawiano dwa razy. Raz uszczelniano silikonem starą uszczelkę ośki. To nie pomogło radykalnie - zmniejszyło tylko przeciek. Za drugim razem zmieniono uszczelkę - pomogło. Niestety za każdym razem musieli poprawiać mocowanie osłony klapy ponieważ łamali spinki. Teraz nie mam dwóch spinek tych podciętych. Nie mieli i jak się okazuje nie chcą mieć choć minęło już pół roku od zamówienia.
            ja mam to samo z tą uszczelką wycieraczki, raz silikonowali i ciekło potem była wymiana tej uszczelki i też dalej cieknie. Na razie olewam temat bo zdjęcie właśnie tej osłony bagażnika to gehenna (serwis jedną połamał).

            Komentarz


            • #7
              Dzięki za spostrzeżenia. Autko to liftback, nie combi.

              Muszę przyjżeć się wycieraczce. Faktycznie jak oglądałem parę razy klapę to miałem wrażenie, że woda wycieka spod plastiku który jest pod klapą, ale, że odrzuciłem możliwość dostania się tam wody pomyślałem, że woda z uszczelki podeszła pod osłonę. Zrobię test i będę lał wodę na okolicę osi wycieraczki. Ta uszczelka może się wytrzeć od pracy wycieraczki czy jak? Tym autem jeździ moja mama która dość intensywnie używa wycieraczek - zwłaszcza tylnia w deszczu chodzi non stop. Ja tę wycieraczkę używam u siebie sporadycznie. Niezbyt podoba mi się w octavii II tylna klapa, a zwłaszcza właśnie krawędź. Jest po prostu dość mało miejsca między blachą a plastikiem. Lepiej by było gdyby tylko blacha przylegała do uszczelki a plastik był głębiej - dalej od krawędzi. Zapobiegło by to dostawaniu się wody pod plastik w wypadku gdy coś przez uszczelkę przecieknie.

              Co ciekawe po myjce ciśnieniowej często uszczelka była sucha, a czasem wystarczył naprawdę mały deszczyk aby w uszczelce znalazło się sporo wody. Trzeba sprawdzić uszczelkę wycieraczki...

              A bum w tył było naprawdę tak minimalne, że nie ma szans aby coś się mogło wtedy wykrzywić. Tylko wtedy ASO wpadło na genialny pomysł regulacji klapy po czym zaczęły się nasze problemy.

              Komentarz


              • #8
                Ponowie temat bo obecnie mam ten sam problem..Mianowicie po deszczu w tylnej uszczelce zbiera się woda w środku,jest jej na tyle dużo że można wypompowywać ją ze środka
                Przy energicznym naciskaniu jej, z otworów leci fontanna wody. Problem jest na tyle poważny że jej nadmiar zaczyna spływać do koła zapasowego.Mam ściągnięty plastik z klapy i na pewno nie cieknie przez gumę wycieraczki bo całość jest sucha.Auto bezwypadkowe,uszczelka też cała bo kilkukrotnie sprawdzałem po całości.Jeśli macie jakieś pomysły to proszę o podpowiedzi

                Komentarz


                • #9
                  Luqasz udało Ci się pozbyć pozbyć problemu? Mam liftbacka i też uszczelka ma dużo wody przy zamku klapy, wewnątrz po naciśnięciu woda się wylewa. O dziwo mokre uszczelki przy laniu wody są w momencie jak klapa robi się pozioma po bokach. Może klapa nie dolega? Albo siłowniki ze sprężynami do auto otwarcia coś psują? Nie wiem czy uszczelke wymienić czy co...

                  Komentarz


                  • #10
                    Podbijam temat - u mnie liftback, od pewnego czasu klapa mocniej trzaska, a woda zbiera się na dole pośrodku uszczelki. Samochód nigdy nie był bity. Ktoś rozwikłał temat, czy sama wymiana uszczelki rozwiąże problem?

                    Komentarz


                    • #11
                      Ten sam problem. W dolnej części uszczelki, wewnątrz znajduje się woda i można ją stamtąd wyciskać. Dodatkowo już drugi raz miałem mocno zalany schowek na koło zapasowe.
                      Przy okazji - nie ma tam fabrycznego otworu, pozwalającego na odpływ nagromadzonej wody?

                      Komentarz


                      • #12
                        Sprawdź uszczelkę od wycieraczki jeżeli ja masz. U mnie ciekło przez tą uszczelkę, środkiem klapy i wyciekało na dole na uszczelkę i do koła zapasowego.

                        Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

                        Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X