Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Centralny zamek nie zamyka drzwi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Centralny zamek nie zamyka drzwi.

    Gliwice
    Tesco ON - 5,57
    Auchan ON - 5,54
    SCHELL ON - 5,77

  • #2
    [O2] Centralny zamek nie zamyka drzwi.

    Witam

    Mam problem. Jestem obecnie za granicą i zauważyłem że prawe tylne drzwi nie zamykają się.
    Prawdopodobnie jest uszkodzony microswitch, ponieważ gdy otwiera się te drzwi samochód nie reaguje... Światło nie zapala się, alarm nie reaguje.

    Czy jest jakiś sposób na ich zamknięcie bez ściągania boczku ??
    Nie wiem czemu producent nie zrobił w tym modelu rygli :/

    Zamek reaguje na otwieranie, ale przy zamykaniu nie wydaje żadnych dźwięków :/

    Nie ma różnicy jak robi się to pilotem lub kluczykiem ...

    Ewentualnie, czy boczki wytrzymają jak zepnie je się pasem, do zabezpieczania ładunków ?? Żeby wystarczyło na dojazd do kraju ...

    Auto jest z 2005r 2,0 w benzynie, wersja Elegance ...

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Crunck, sprawdź kolego najpierw stan przewodów w osłonie gumowej między słupkiem a drzwiami,może się przełamał któryś przewód i dlatego nie masz sterowania , a szyba normalnie śmiga czy też nie działa :?: odstawiał bym przewody a jak nie one to może zimne luty w zamku, póki nie zajrzysz to nie będziesz wiedział.
      miłej zabawy pozdro :szeroki_usmiech
      Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

      ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

      https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez ROBAL_26
        Crunck, sprawdź kolego najpierw stan przewodów w osłonie gumowej między słupkiem a drzwiami,może się przełamał któryś przewód i dlatego nie masz sterowania , a szyba normalnie śmiga czy też nie działa :?: odstawiał bym przewody a jak nie one to może zimne luty w zamku, póki nie zajrzysz to nie będziesz wiedział.
        miłej zabawy pozdro :szeroki_usmiech
        Szyba działa, otwieranie działa bo słychać siłownik, nie działa zamykanie centralnym i światło się nie zapala jak otwieram te drzwi ... Kable wyglądają na całe. Po powrocie dopiero mogę to rozebrać :/

        Komentarz


        • #5
          Mam to samo w mojej Octavi O1 tylne prawe drzwi niekiedy się nie zamkną, ale po ponownym otworzeniu i zamknięciu drzwi się zamykają.

          Podobnie jak u Ciebie mówią, że to microswitch.

          Więc bez demontażu boczku Cię nie ominie.

          Komentarz


          • #6
            Po otwarciu drzwi przy zamku w okolicach rygla albo ściąga się zaślepkę, albo jest otwór wkładasz grot klucza popychając element zamka i od zewnątrz nie otworzysz, ponowne otwarcie przez pociągnięcie klamki od wewnątrz.
            Alarm zacznie działać jak zostanie naprawiony ten zamek.

            W oryginalnej instrukcji obsługi pojazdu jest to opisane.
            Skoda Fabia 2.0 AZL Elegance

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Acio
              Po otwarciu drzwi przy zamku w okolicach rygla albo ściąga się zaślepkę, albo jest otwór wkładasz grot klucza popychając element zamka i od zewnątrz nie otworzysz, ponowne otwarcie przez pociągnięcie klamki od wewnątrz.
              Alarm zacznie działać jak zostanie naprawiony ten zamek.

              W oryginalnej instrukcji obsługi pojazdu jest to opisane.
              Ale piszesz o O1 ?? W 2 nie ma rygli :/

              Komentarz


              • #8
                Link

                Tu masz link do zdjęcia zamka tyle, że z passata są dwa "kółka" z nacięciem na klucz jedno do blokady przed dziećmi, drugie do zabezpieczenia auta, prawdopodobnie to białe,
                Musisz wiedzieć o jednym, jeżeli przełączysz na blokadę przeciw dzieciom i zamkniesz to auta nie otworzysz od wewnątrz !!
                Najlepiej spróbuj na otwartych drzwiach przez zabezpieczenie zapadki, żeby nie było wpadki :!: :!:

                Białe prawdopodobnie pod zaślepką

                [ Dodano: Czw 11 Sie, 11 14:23 ]
                Škoda Polska - upusty, zobacz modele, akcesoria, finansowanie strona 42, polecam lekturę
                Załączone pliki
                Skoda Fabia 2.0 AZL Elegance

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Crunck
                  ... Kable wyglądają na całe. Po powrocie dopiero mogę to rozebrać :/
                  Kable będą całe, bo zazwyczaj jest to kwestia tego, że te przeloty między drzwiami a słupkiem nie są szczelne i wilgoć zżera piny we wtyczkach na słupkach. Ściągnij tą gumową osłonę, wypnij wtyczkę ze słupka i zobacz czy wtyczka nie ma zielonkawego nalotu. A i jeszcze jedno, sprawdź też to samo, ale w drzwiach kierowcy. W jednej firmówce miałem identyczne objawy, gniazdo i przewody w niedziałających drzwiach za kierowcą w idealnym stanie, a winowajcą okazała się wtyczka drzwi kierowcy "zjedzona" prawie całkowicie. Prawdopodobnie serwis przy montażu alarmu ( ciągnęli przewód do drzwi kierowcy do domykania szyb ) źle zapiął ten zatrzask od tego gumowego przelotu i woda lała się do złączek wewnątrz.
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki koledze Acio udało się naprawić drzwi. Po wciśnięciu rygla pod zaślepką drzwi zamknęły się i nie można było ich otworzyć od zewnątrz. Następnie zamknąłem resztę drzwi pilotem i w celu sprawdzenia czy CZ otwiera również te zaryglowane awaryjnie, otworzyłem. Wszystkie drzwi zostały otwarte, łącznie z zaryglowanymi awaryjnie. Niespodzianka jest taka że po tej operacji zepsute drzwi zaczęły się normalnie zamykać i wszystko działa sprawnie Także dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem.

                    Ewentualnie dla potomnych, jeżeli drzwi nie zaczną funkcjonować normalnie jak u mnie, a chcecie je zamknąć awaryjnie na stałe, to należy jeszcze wypiąć kostki w tych drzwiach ...

                    Dzięki. Temat do zamknięcia

                    Komentarz


                    • #11
                      Tak woli ciekawości, to inne auta Nissan Reno Peugeot itd mają zaślepki lub nie pod którymi w jakiś sposób można zaryglować drzwi, nawet Fabia 1 po FL w tylnych drzwiach.

                      Pozdrawiam
                      Skoda Fabia 2.0 AZL Elegance

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam, podczepię się do tematu, w mojej O2 problem wygląda następująco: zamykając auto z pilota czy kluczyka nie zawsze zamykają mi się tylne drzwi lewe i prawe, czasem jest tak, że zamkną się wszystkie a czasem jedne z tylnych. Dodam ze przednia para drzwi zawsze się zamyka. Sprawdzałem już przewody w gumowych osłonach i piny w gniazdkach- wszystko ok. Dodam ze jak zamykam auto od środka to przy szybkim przełączaniu "otwórz/zamknij" zawsze się zamyka całość. Moje pytanie ? Czy to zimne luty w zamkach czy micro-switch'e? Jest taka szansa ze oba switch'e padły w tym samym czasie ?

                        Pozdrawiam,
                        gundam02

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam
                          Mam podobny problem z tylnymi prawymi drzwiami.
                          Zdjalem zaślepka kilka razy wcisnalem śrubokrętem ten niebieski plastik i teraz drzwi raz się zamykają a raz nie .
                          Mozna to jakoś naprawić bez rozbierania boczka ?
                          Czy to normalne ze otwiera się zawsze a nie zamyka ? Może wd40 pomoże ?Skoro coś tam pracuje

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X