Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] urwana linka maski. jak otworzyc maske

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] urwana linka maski. jak otworzyc maske

    Ja się przywlokę pod KFC około 20tej. Na dwie godzinki.

  • #2
    [O2] urwana linka maski. jak otworzyc maske

    Witam urwała mi sie linia od przedniej maski . Jak tą maskę teraz otworzyć żeby wymienić linke? Pomocy octavia 2

    Komentarz


    • #3
      Forum - Octavia Club Polska
      ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
      http://www.bunkry.pl/pl/index.html
      a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
      http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
      Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez tomus7
        dzięki kolego ale nic mi to nie pomoglo. U mnie chyba linka jest całą bynajmniej w kabinie. Jak moja kobieta pociąga za wajche w kabinie to ja słyszę przy masce jakby zamek pracował ale nie otwiera. Albo słyszę może że linka w panceżu chodzi sam już niewiem. Próbowałem dociskać i podważać maskę ale nic nie idzie

        Komentarz


        • #5
          :szeroki_usmiech

          A tak na poważnie - może to trochę pomoże...? Co prawda Audi, ale też VAG.
          Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
          MOJA FURKA

          Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

          Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

          Komentarz


          • #6
            Wykonalne aczkolwiek trzeba troche sprytu i drugie auto żeby wiedzieć co zrobić, gdzie złapać.

            Na początek targamy reflektor przeciwmgielny ewentualnie zaślepke.
            Potem staramy się odkręcić śrubę reflektora głównego (wykonalne ale potrzebna zwinna ręka)
            Wiadomo potem kawałeczek sznurka i śrubokręt i wyciągamy reflektor (jak ktoś umie wymienić sobie żarówke to wie o co chodzi), sznurek zahaczamy oo ten dynks blokujący a śrubokrętem podważamy jego blokade.
            Jak mamy już reflektor na zewnętrznej to szukamy linki (najlepiej zobaczyć na aucie porównawczym gdzie ona jest)
            Jak znajdziemy to ciągniemy i po robocie.

            Ta opcja dotyczy zerwania się złączki linki która znajduje się nad reflektorem.

            Pozdrawiam MArcin.
            Skoda... Hmmm... No jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma...

            Komentarz


            • #7
              Eidos71, To jest MEGAMOCNE hahahahahahahaha :diabelski_usmiech :lol: :lol:
              Alfee
              Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
              Kawasaki ER5 :-)

              Komentarz


              • #8
                Dzięki koledzy jutro bede próbował wszystkich sposobów . A gril w octavi jak sie demontuje wystarczy go mocno pociągnąć ?

                [ Dodano: Pią 02 Mar, 12 20:30 ]
                Zamieszczone przez Kicer
                Wykonalne aczkolwiek trzeba troche sprytu i drugie auto żeby wiedzieć co zrobić, gdzie złapać.

                Na początek targamy reflektor przeciwmgielny ewentualnie zaślepke.
                Potem staramy się odkręcić śrubę reflektora głównego (wykonalne ale potrzebna zwinna ręka)
                Wiadomo potem kawałeczek sznurka i śrubokręt i wyciągamy reflektor (jak ktoś umie wymienić sobie żarówke to wie o co chodzi), sznurek zahaczamy oo ten dynks blokujący a śrubokrętem podważamy jego blokade.
                Jak mamy już reflektor na zewnętrznej to szukamy linki (najlepiej zobaczyć na aucie porównawczym gdzie ona jest)
                Jak znajdziemy to ciągniemy i po robocie.

                Ta opcja dotyczy zerwania się złączki linki która znajduje się nad reflektorem.

                Pozdrawiam MArcin.
                kolego która lampę lepiej zdemontować lewą czy prawą

                [ Dodano: Pią 02 Mar, 12 21:02 ]
                Byłem pierw w aucie zdemontowalem wszystkie kratki w zderzaku oraz chalogeny . Wsadzilem rękę przez otwór po chalogenach i nic z tego nie mogę odkręcić plastikowych nakretek trzymających lampę. Powód za gruba ręką i za malo miejsca. Chyba pozostaje mi odkrecenie osłony silnika i od spodu auta wsadzić rękę i wymacac zamek

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Eidos71
                  404 Not Found..feature=related
                  k
                  ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                  http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                  a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                  http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                  Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                  Komentarz


                  • #10
                    Poradziłem sobie panowie. Przyczyną była taka ,że linka rozlaczyla sie obok zamka , tam gdzie dwie linki łączą sie że soba w plastikowej podluznej obudowie. Musiałem ściągnąć gril który trzyma sie na plastikowych koleczkach i jednej srubce. I wtedy srubokretem pogrzebalem przy zamku i maska sie otworzyła. Pozdrawiam

                    Komentarz


                    • #11
                      no własnie też bede to przechodził widze że bedzie troche gimnastyki, wiec czekam do weekendu żeby mieć na to cały dzień bo rozebrać, i zamówić cześć chwile potrwa.
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

                      Komentarz


                      • #12
                        Linka pociąga za dzwignię przy zamku klapy. Otóż przewidując taką sytuację, że może się zerwać, zamontowałem do dzwigni kawałek drutu około 20 cm z pętelką dostęną przez grill. Pętelka jest dostępna przez grill za pomocą śrubokręta, zawsze można śrubokrętem pociągnąć tę pętelkę i otworzyć maskę. Na razie jeszcze nie zdarzyło się skorzystać z tego usprawnienia, ale polecam, bo to jest bardzo proste, do dzwigni trzeba tylko zaczepić około 25 cm drutu z oczkiem do włożenia śrubokręta na końcu i zadbać aby oczko było łatwo dostępne przez kratkę grilla.

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja polecam moje rozwiązanie. Dodatkowe cięgno ukryte pod maską dostępne przez kratkę grilla. Cięgno zrobione jest z drutu spawalniczego od migomatu i poprowadzone w pancerzu od linki hamulcowej do roweru. Oczko wyprowadzone jest na przednim wzmocnieniu a drugi koniec drutu zawinięty jest bezpośrednio za rygiel mechanizmu zamka. Jako "klucz" do otwierania służy kawałek drutu około 25cm wygięty na obu końcach w kształcie haczyka, jednym końcem łapiemy za oczko drugim końcem palcem pociągamy i maska otwarta.
                          Mam jeszcze filmik jak to otwieram ale waży 20MB i nie wiem jak go wrzucić.
                          Załączone pliki
                          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                          Spalanie - Motostat.pl
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Miałem podobny problem, wydawało się że linka lub zamek są do wymiany, ale po dokładnym oczyszczeniu i przesmarowaniu zamek działa bez zarzutu. W pierwszej kolejności proponuję dokładnie przesmarować zamek, tam jest pełno brudu i kurzu, zamek się po prostu zaciera. Także zerknijcie na końcówkę linki, czy tam się nie przeciera. Znalazłem kilka sposobów otwarcia maski, przy zerwanej lince. Poniżej podaję najprostszy sposób otwarcia maski, zbliżony do sposobu otwarcia w VW.





                            Octavia 2

                            Link do podobnego tematu [O2] cięgno/linka otwierania maski

                            [O2] cięgno/linka otwierania maski - Octavia Club Polska



                            Ostatnio edytowany przez zbysiu123; 4487.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X