Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czerwona kontrolka od akumulatora ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czerwona kontrolka od akumulatora ?

    kukubara, nie ma znaczenia ile się będziesz bił z ubezpieczycielem. Auto zastępcze przysługuje Ci od dnia kolizji do odebrania sprawnego samochodu lub kasy za niego w przypadku całki.

  • #2
    czerwona kontrolka od akumulatora ?

    Witam,dawno niezagloądalem na forum gdyz nie bylo potrzeby oraz duzo pracy,ale wczoraj na blacie po zapaleniu silnika dalej palila sie kontrolka akumulatora. Mysle jeja a tak bylo ladnie, no i zonk,ale normalnie pojechalem wczoraj na stacje do kumpla i powrot. dzis z rana odpalilem w nadzieji ze co sie zmienilo, i nic sie niezmienilo, ladnie odpalilo, heh auto stalo nieodpalane przez 1,5 tyg na alarmie, ponadto zarowka lewa mijania kaput, cos puka w prawym kole z przodu przy mocno skreconym kole na przy skrecie. Ale ta kontrolka jest dla mnie podejrzana??? Czyzby cos lezalo w alternatorze ?? bo je sie ze jak bede jechal to jak zgasze to moge nie odpalic auta...
    karol - człowiek który zostal papierzem

    Komentarz


    • #3
      W sumie to może tylko jakiś luźny przewód zrobił zwarcie i tylko cały czas pali się lampka. A nie masz żadnych problemów z odpalaniem albo ogólnie z elektroniką (pomijając lampki)?
      Octavia I 1.6 75KM 98r.

      Komentarz


      • #4
        13karolss, Miałem taką sytuację:Po właczeniu zapłonu raz mi świeciła a raz nie kontrolka ładowania.Wyczyściłem klemy akuma,przewód plusowy alternatora i wtedy zauważyłem lużną wtyczkę na nim,chyba jest od Link włożeniu jej jak należy problem ustąpił.Myślałem na początku że ja ją ruszyłem przy czyszczeniu i spróbowałem ją na próbe wyciągnąć i nie jest tak łatwo.Wię musiało tak być od pewnego czasu a niedawno robili mi rozrząd i sprzęgiełko więc przypuszczam że to ich sprawka.Byłem teraz na urlopie zrobiłem około 2tys.km i jest wporządku
        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
        Pozdrawiam ANIOL

        Komentarz


        • #5
          zdobylem zestaw kluczy do odkrecenia oslony od silnika,aale z tego co widze to tylko od spodu bedzie mozliwy swobodny dostep do alternatora,ogolnie brakuje mi lampki lewej ale wczoraj ja zdobylem oraz wskaznik temperatury silnika niedziala (czasem zalapie po min 2 godzinnej jezdzie)-problem tkwi w zegarach jak kiedys zdiagnozowalem na kompie,odpala za pierwszym strzalem,lampka na aku jest zielona,dzis jak skoncze wczesniej prace,zajme sie tym tematem,sproboje postukac w alternator na zapalonym silniku,moze szczotki troche sie przytkaly,ehh(a jak to niepomoze bede musial pogrzebac sie w aucie :/
          karol - człowiek który zostal papierzem

          Komentarz


          • #6
            13karolss, Jeżeli chcesz wymontować alternator to zgoda-od spodu.Ale żeby sprawdzić przewód +,i kostkę na alternatorze to wystarczy zdjąć górną osłonę silnika.Też mam ASV i to robiłem jak pisałem wyżej.
            http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
            Pozdrawiam ANIOL

            Komentarz


            • #7
              wlasnie z kolega hindusem rozmontowalismy ledwie ledwie te plastik gorny przy alternatorze no i kolega mowi ze to to, ze jedna szczotka jest za krotka i jest poszczerbiona i nalezalo by wymienic ten element, fakt dostep do regulatora napiecia jest poprostu tragiczny ale udalo sie go wyjac bez zdejmowania wezykow. wyjalem go i czekam na nowy element ktory bede mial za 1,5 tyg ehhh :/
              karol - człowiek który zostal papierzem

              Komentarz


              • #8
                13karolss, Czegoś nie rozumiem.Czekasz na regulator napięcia 1,5 tyg. :?: Każda firma,sprzedawca allegro itd. wyśle ci to w ciągu 3 dni.Chyba że czegoś nie zrozumiałem co pisałeś. :idea:
                http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                Pozdrawiam ANIOL

                Komentarz


                • #9
                  dzwonilem wczoraj do brata w polsce zeby zamowil mi reduktor napiecia alternatora,ale jemu pan w sklepie powiedzial ze potrzebny jest nr alternatora-niemoge zadnego numeru u siebie takie znalezc. Gdzie on jest ten numer alternatora? jak go znalezc,moze byc zapisany np gdzies na jakies tabliczce?? niechce wyjmowac alternatora,bo nastepnie obawiam sie ze nieposkladam wszystkiego do kupy ?
                  karol - człowiek który zostal papierzem

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X