Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowy tłumik w O1 ale czy w pełni sprawny?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nowy tłumik w O1 ale czy w pełni sprawny?

    Gdyby ktoś dziś nie miał żadnych planów to zapraszam na stadion miejski na Golęcinie.
    W godz 11-18 organizujemy dzień dziecka.Dużo atrakcji nie tylko dla dzieci.
    - Sportowy Gołaj
    Moja bryka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...300555#1300555

  • #2
    Nowy tłumik w O1 ale czy w pełni sprawny?

    Witam.

    Nie wiem co się dzieje z forum ale ostatnio wiele moich wątków/postów pozostaje bez odp. Czyżby stali bywalcy na tym forum zmienili swoje autka, bo Ja planuje zostać ze Skoda jeszcze kilka ładnych lat-tak mi się spodobała..., także będę nie raz potrzebował Waszej pomocy z racji mojego młodego wieku.

    Do rzeczy:
    - kupiłem nowy tłumik końcowy (skorupiak) firmy Izawit.
    I niby wszystko jest ok., tzn w środku nawet przy 120 km/h cisza, nie ma denerwującego brzęczenia jak w oryginalnym pustym tłumiku, ale na zewnątrz, zwłaszcza gdy autko jest na ssaniu wydobywa się dziwny dźwięk z końcowych rurek.
    Na oryginalnym tłumiku tego nie było, za to "pierdziała" puszka, ale z kolei w Toledo II z oryginalnym jeszcze tłumkiem (też 1.8 20V) nie ma takiego efektu (niższy przebieg). Wszystko nagrałem na filmiku, dlatego po jego obejrzeniu proszę o opinie, czy taki efekt lekkiego brzęczenia w zamienniku powinien być, jest dopuszczalny?

    Oczywiście chciałem zwrócić uwagę, że jak się odejdzie od auta na ok. 1 m. to nic nie słychać (wcześniej na kilka metrów było słyszalne brzęczenie wypalonej puszki), to samo w kabinie przy wysokich obrotach podczas jazdy i na ssaniu nastała cisza.

    Nie wiem czy to powinienem reklamować, czy jest to jakiś błąd produkcyjny (feler), bo szczerze to nawet mi ten dźwięk nie przeszkadza, bo jak auto odjeżdża to słychać ładny basowy pomruk jak z V6 ale w środku zupełna cisza! Boję się jedynie czy to negatywnie nie wpłynie po dłuższym czasie jakoś na sam tłumik...

    Kiedyś jak widziałem Octavie I przed FL i kierownik akurat rozpędzał samochód to nie było w ogóle tego słychać - zero odgłosów i albo miał super zamiennik, albo mały przebieg i jeszcze oryginalne tłumiki.

    Czekam na opinie/filmiki innych użytkowników Octavii z silnikami benzynowymi jak u Was sprawują się tłumiki oryginały/zamienniki.

    [youtube] [/youtube]
    Skoda Octavia I 1.8 20V & Seat Toledo 1.8 20V - JAK BRACIA BLIŹNIAKI !!! Pozdrawiam!

    Komentarz


    • #3
      kupiłeś zamiennik i chcesz żeby był taki jak oryginalny - wszystko w temacie i nie za bardzo jest się w czym rozwodzić.

      Swoją drogą to brzmi to jak w trabancie :lol: i wygląda jakby nie było jakiejś podkładki wygłuszającej. Ogólnie ja bym reklamował tłumik
      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Komentarz


      • #4
        jak syrenka na 3 garkach :szeroki_usmiech
        Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

        Komentarz


        • #5
          Heh... Faktycznie jak tak się przysłuchać to trochę jak Trabant.Ale sobie klasyka zrobiłem z 1.8...

          [ Dodano: Sro 28 Sie, 13 19:52 ]
          [youtube] [/youtube]

          Dla porównania. Oryginalny tłumik w Seacie Toledo II 1.8. Przebieg 145 tys. km. Tak bym chciał mieć w Octavii na nowym tłumiku.
          Skoda Octavia I 1.8 20V & Seat Toledo 1.8 20V - JAK BRACIA BLIŹNIAKI !!! Pozdrawiam!

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X