Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wieksze Spalanie 1.8 20 v

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wieksze Spalanie 1.8 20 v

    Zamieszczone przez mamaj12
    Moja propozycja więc jest taka.
    Funkcjonowało i funkcjonuje obecność na spotach. Pozostańmy więc przy tym, ale połączmy to ze stażem na forum dla tych co nie mogę przyjechać.

    Coś na zasadzie 3 spoty lub 6 miesięcy. Zakładając np, że spoty są raz w miesiącu.
    Dla regionów z większą częstotliwością niech by było 5 spotów lub 6msc.
    Kryterium czasowe zaostrzyłbym, że w przypadku znikomej aktywności/ilości wejść/ postów okres będzie wydłużony.

    Jak to widzicie.
    Jestem za, jakieś minimum do uzuskania wlepy musi być ustalone. I propozycja Evila też powinna być brana pod uwagę
    Zamieszczone przez Evil
    Jest jeszcze opcja w profilu która pokazuje tj. np. u mamaj12: "Wizyt: 7334 Łączny czas wizyt Godzin: 1085.1" i to też jest jakieś kryterium, czyli jak długo "czytałeś/siedziałeś" na forum.




    Zamieszczone przez mamaj12
    ciągle brak wielkich braci :evil:
    Nie spodziewaj się :wink:

  • #2
    Wieksze Spalanie 1.8 20 v

    Witam, nie lubię pisać w tym temacie... nie wiem dla czego

    Od jakiegoś czasu zauważyłem wzrost spalania w mojej szkodzie 1.8 20v. Co może być przyczyną? sonda ?? Spalanie rośnie bardzo szybko jak auto stoi na luźnym i to wcale nie długo 10-15 sek i wartość spalania leci w górę. Jak dobrze pamiętam kiedyś tak nie miałem. Czy przez błędy w komputerze może być zawyżone spalanie ?? Dawniej(3-4 miechy wcześniej) na trasie Wrocław-Świebodzice dochodziłem do średniego spalania 5.9-6.5 l/100km teraz ciężko mi zejść poniżej 6.7 l/100. POMOCY.

    Komentarz


    • #3
      witaj, na wstępie Ci powiem, że nie wiem co jest przyczyną ale mam podobnie w silniku 1,6 BFQ.
      Na początku był problem "bogata mieszanka" i problem z rozruchem ciepłego silnika [średnio raz na 5 uruchomień ciepłego] ale spalanie było w normie, na trasie z pracy średnie spalanie ok 6,5l, ostatnio doszedł błąd z Sondy... i spalanie na tej samej trasie poniżej 7 nieosiągnięte a pilnuję się z gazem bardziej niż przedtem. :|
      na rozwiązanie czekam w swoim temacie:
      BFQ problem
      był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
      jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



      komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

      Komentarz


      • #4
        dowiedziałem się że sonda w moim przypadku może byc zaśniedziała wystarczy przeczyscic. Druga sprawa......Co jest z ta temperaturą...dochodzi do połowy i wszystko ok.....gasze auto na 15-20 minut, odpalam ponownie a wskazówka leży i silnik zimny ??? czy to normalne??

        Komentarz


        • #5
          trzeba by było sprawdzic jaką temp sterownik widzi...
          A to akurat ma duży wpływ na spalanie.
          A jak akumulator dobry ...

          Komentarz


          • #6
            pu71, podjedz do mnien to ci to ogarne .z tego co piszesz to masz problem z termostatem lub czujnikiem i podejrzewam ze mozesz miec uszkodzony przepływomierz .
            diagnostyka vag 602-614-253

            Komentarz


            • #7
              pu71, ja miałem do wymiany termostat. Auto w ogóle nie trzymało temperatury, w bardzo mroźne dni, spadała nawet podczas jazdy po prostych i długich odcinkach, a po zgaszeniu silnik stygnął w momencie. Ta sama jednostka napędowa, więc sprawdź termostat - tyle odnośnie temperatury.

              Odnośnie sondy. Mi kiedyś siadła i na moje nie szczęście przeczesałem cały silnik w poszukiwaniu usterki zanim ją zlokalizowałem - a auto pracowało jakby zdjąć ze dwa kable ze świec. Dusiło się, kaszlało, parchało, rwało...jeździć się nie dało - od wtedy wiem, co znaczy zdefektowana sonda, ale jak mniemam, u Ciebie takich objawów, nie było?
              Artur

              Komentarz


              • #8
                pu71 ja już rozwiązałem problem w swoim aucie z zawyżonym spalaniem
                czyszczenie przepustnicy, EGRu i przepływomierza pomogło
                no i czujnik temperatury także wymieniony.
                był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
                jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



                komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X