Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turbo i nowa gruszka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Turbo i nowa gruszka

    Zamieszczone przez lukrys
    a jakbym wyłożył całą podłogę bagażnika styropianem lub wełną mineralną
    Nie sądzę żeby to pomogło. Na podłogę bagażnika trzeba wyłożyć coś co będzie idealnie do niej przylegało. Styropian i wełna nie spełnią tego warunku, ale spróbuj.

  • #2
    Turbo i nowa gruszka

    Witam, własnie dziś regenerowali mi turbosprężarkę i wymienili gruszkę na nowa (stara zardzewiała) . Mam pytanie :arrow:


    czy powyżej 2000 obrotów powinienem czuć jak turbo się załącza i daje kopa czy coś nie tak jest gdyż nic nie odczuwam??

    Komentarz


    • #3
      Poczekaj chwilke-300-500km niech turbo sie rozjeździ -dopiero potem logi i regulacja.
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz


      • #4
        nie mam własnego lapka z vagiem i kabla, wiec za podłączenie płace 70 zeta. jest sens???

        Komentarz


        • #5
          u mnie po wymianie-to samo było robione i wszystko od razu wróciło do normy.Na razie bym sie wstrzymał... Szkoda kasy

          Komentarz


          • #6
            tomaszwrc, co masz na myśli?? czy po wymianie miałeś regulacje czy samo się ustawiło??

            Komentarz


            • #7
              Wymiana gruszki wiąże się z odpowiednim jej ustawieniem. Regulacja powinna być zawarta w procesie / cenie usługi.
              www.k-mot.pl
              Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
              Autoholowanie.
              Robert Kulma

              Komentarz


              • #8
                Wydaje mi się że przy turbinie ze zmienną geometrią (a taką masz u siebie) nie ma odczucia " kopa" po osiągnięciu 2000obr. Takie odczucie miałem jeżdżąc autem z 90 KM silnikiem. Turbo nie "załącza" się lecz ciągnie od samego dołu. Niżej link n/t wymiany i regulacji gruszki
                wymiana gruszki w AJM - Forum.VWGolf.pl

                Komentarz


                • #9
                  potwierdzam slowa kloegi jacki64 turbo ze zmienna geometria ciagnie od samego dolu
                  pekool

                  Komentarz


                  • #10
                    Koledzy turbo ze zmienną geometrią nie ciągnie lecz pracuje od samego dołu.Przy obrotach 1950-2000 obr/min.dobrze wyregulowanna gruszka zaczyna swoją prace otwierając lub zamykając kierowniczki turbiny.Tyle chyba wystarczy czy opisać cały proces doładowania silnika.Nie wiem co wy macie za silniki ale w moim jak turbina zaczyna ładować to nawet żona odczuwa zryw choć na mechanice sie nie zna.
                    http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                    Pozdrawiam ANIOL

                    Komentarz


                    • #11
                      odebrałem auto od machera i było tak jak zanim się popsuło. Regulacja itd. wszystko winno być zawarte w cenie.W końcu płacisz za usługę...
                      Tak jak aniol pisze, nie "ciągnie" od dołu tylko po przekroczeniu i wtedy czuć ten moment

                      Komentarz


                      • #12
                        Technologia zmiennej geometrii w turbosprężarkach

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X