Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OCTAVIA 2,0 AQY

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OCTAVIA 2,0 AQY

    Tak samo przeciez dzieje sie z innymi czesciami, ktore wymieniaja na gwarancji.

  • #2
    OCTAVIA 2,0 AQY

    Witam jestem tu nowy i mam pytanie . moja skoda to 2,0 AQY kombi dziwna praca silnika chodzi jak disel co to jest ? zmieniłem kable,świece ,filtry płyny,olej i nic sie nie zmiania POMOCY
    OCTAVIA 2,0 AQY

    Komentarz


    • #3
      podpiąć pod komp a jeszcze cewka zostaje do wymiany jeśli chodzi o układ elektryczny silnika bo od niego zależy sprawność układu oczywiście potem sonda lambda ale wpierw radziłbym podpiąć kompa wymienić cewkę i dalej szukać

      Komentarz


      • #4
        siemka kompa podpinałem wywala kody

        16525 Sonda lambda podgrzewacz (strona 1 czujnik 2)

        16524 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 2) brak osprzętu /nie związany ze sprzętem

        tylko tu są chyba 2 sondy przed katem i za . Mój nowy nabytek i już się zaczyna, wcześniej miałem hondę
        civic i miałem spokój 2 lata nic nie robiłem w niej .
        OCTAVIA 2,0 AQY

        Komentarz


        • #5
          Czujnik 2 to bedzie ta za katalizatorem. Strona 1 bo to silnik tylko z jednym kolektorem wydechowym.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Dzięki. to sonda do wymiany raczej ? czy uratować można tą starą

            i spalanie mam też kosmos na 10L robi 65 km ,jak się domyślam to wina sondy .
            OCTAVIA 2,0 AQY

            Komentarz


            • #7
              jak sonda padła to nie da jej się uratować kup oryginał można zamiennik rożnie bywa osobiście kumpel ostatnio kupował oryginał używkę za 100 pln i chodzi elegancko bez przeróbki wtyczka itp

              Komentarz


              • #8
                to się ciesz ze tylko 10l na 65 km mi jak lambda padla to 40l na 100km było mało sondę bierz albo nowke oryginał 350pln ja płaciłem albo oryginał uzywke nie baw się w zamienniki bo to strata czasu i KASY

                Komentarz


                • #9
                  Dzięki wielkie za pomoc już patrzyłem a allegro używka 100 zl a w sklepie (skoda części łódź ul. Przybyszewskiego 199) oryginał 270 zl :lol:

                  [ Dodano: Sro 10 Wrz, 14 08:53 ]
                  Taka się nadaje ? Sonda lambda za katalizatorem Skoda Octavia 2,0 - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

                  [ Dodano: Sro 10 Wrz, 14 09:10 ]
                  Do maly2st a ty gdzie kupowałeś sondę . i jak myślisz z vw bory pasuje


                  Link


                  Link
                  OCTAVIA 2,0 AQY

                  Komentarz


                  • #10
                    ja brałem ze skoda części pl z przybysza ale pierwsza sondę (te z portek )
                    jak będziesz u nich to powiedzą Ci czy to co pokazujesz podejdzie
                    a czy z bory podejdzie to pojęcia niemam bo zalozylem nowke

                    Komentarz


                    • #11
                      sonda przeważnie pada ta przed katalizatorem a za raczej rzadko i jest ona kontrolna
                      podnieś auto i z prawej strony ma taką puszkę kwadratową zdejmij ją i tam masz wtyczkę od tej przed odłącz na pracującym silniku i zobacz co się dziej jeśli nic to znaczy że ta jest uwalona

                      Komentarz


                      • #12
                        I po wymianie sondy pokasuj bledy w kompie

                        Komentarz


                        • #13
                          Teraz to już nic nie kumam Microft napisał ze to będzie ta za katem wnioskując po kodzie błędu jaki podałem a ty piszesz że rzadko kiedy ta za , bo jest kontrolną ok jutro wypnę tak jak radzisz i dam znać jaka reakcja silnika .
                          OCTAVIA 2,0 AQY

                          Komentarz


                          • #14
                            skasuj błędy odłącz pierwszą i zobaczysz co wyświetli czy to samo czy nie
                            później to samo z drugą
                            ta co jest zepsuta będzie wynikiem w kompie ale osobiście miałem dwa auta i zawsze sonda pierwsza padała bo jej głównym zadaniem jest precyzyjne dozowanie mieszanki paliwowo-powietrznej, na podstawie dokonanych pomiarów zawartości tlenu w spalinach.


                            cyt
                            Sonda lambda – Wikipedia, wolna encyklopedia

                            a tu masz podobny problem do poczytania
                            Denied

                            Komentarz


                            • #15
                              Dziękuje wszystkim za pomoc jutro po kombinuję i jak ogarnę to napiszę .

                              [ Dodano: Czw 11 Wrz, 14 22:56 ]
                              Witam . A wiec pojechałem na Przybyszewskiego do sklepu skody pod pieli kompa i

                              4 błędy


                              16525- Zespół 1 sonda 2 obwód grzejny ---P0141-35-00-usterka elektryczna

                              16524- Zespół 1 sonda 2 ---P0140-35-10-brak aktywności-sporadycznie

                              16556-Zespół 1 system pomiaru paliwa ---P0172-35-00 system za bogaty

                              16523- Zespół 1 sonda 2--P0139-35-00-sygnał za wolny

                              Kody gotowości 0010 0001

                              Taki dostałem wydruk !!!!!!!!



                              Cała zabawa trwa 15 min. i koszt 20 zł teraz wiem ze to ta sonda za katem koszt takiej sondy oryginału 272 zł ( już zamówiłem) jak zmienię na nówkę to dam znać czy się uporałem z problemem .

                              [ Dodano: Pią 12 Wrz, 14 14:10 ]
                              Witam kupiłem sondę info . producent to NGK OZA659-EE18 3M04 jeśli ktoś ma podobny problem i szuka sondy lambda tej za katalizatorem do octavki 2,0 silnik AQY

                              [ Dodano: Sob 13 Wrz, 14 20:55 ]
                              Sonda wymieniona :lol: poszło gładko dobry klucz oczkowy 22 i dwoje chłopa . teraz przy butowaniu komp pokazuje 22 L spalanie a nie 42 L jak wcześniej . Na 5 biegu przy 100km/h pokazuje 3,8 -- 5,6 Pośmigam i zobaczę jakie jest realne .[hide:35c735f6aa][/hide:35c735f6aa]
                              OCTAVIA 2,0 AQY

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja mam tylko błąd P0172 i pojawia sie check. To też będzie sonda za katem ? Mam ten sam silnik

                                Komentarz


                                • #17

                                  Włączyć obd i sprawdzać oraz to co poniżej :

                                  - wadliwe działanie sondy lambda , sprawdzić jak pracuje grupa 31-32-33
                                  - uszkodzony zapłon jak pracuje cewka jak pamietam grupa 26 będzie podany czas w V
                                  - uszkodzone wtryskiwacze paliwa na oko cięzko stwierdzić który leje , pojężdzić na benzynie i zobaczyć który jest czarny albo wypalony
                                  - przecieki spalin , system regulacji spalin
                                  - niewłaściwe ciśnienie paliwa , zdarza się ale pompka może siadać i też da taki błąd bo ma za niskie ciśnienie paliwa lub uszkodzony zawór zwrotny na listwie wtryskowej
                                  - uszkodzony czujnik masowego przepływu powietrza (MAF)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    CIekawy przypadek autora tekstu. Generalnie w VAGach druga sonda, sprawdza stan katalizatora i zazwyczaj nie wpływa na spalanie. Wycinają ją często programowo, gdy wycina się kata itp. A tu jednak jej uszkodzenie wpłyneło na spalanie.

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X