Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Czy to łożysko piasty przód?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Czy to łożysko piasty przód?

    Korzystał ktos z ciemne-szyby
    Katowice ul. Rozdzieńskiego 190B
    Kornel Olszewski tel. 505-243-938

    Za przyciemnienie tył+boczne 330zł
    Taniu w porównaniu do auto-fan z jaworzna gdzie wołają 450zl

    Czy cos innego jeszcze byscie polecili?
    Może grupowo zrobią znizke jak by sie kilku chętnych znalazło

  • #2
    [O1] Czy to łożysko piasty przód?

    Witam

    Od niedawno zauważyłem u siebie problem. Z prawej przedniego koła przy toczeniu się na luzie lub powolnej jeździe na 1,2 biegu słychać jak gdyby opór na kole ( jakby tam było nie wiadomo jak szerokie koło z mega oporem toczenia). Jestem na 99%, że to łożysko. Ostatnio łożyska były wymieniane w maju 2012r przy przebiegu 230 tys km, obecnie jest 303 tys km. Ponieważ felga stalowa jest zimna pod kołpakiem, więc to na pewno nie tarcie klocka o tarczę. Jak sprawdzić czy to łożysko kłania się do wymiany.
    Odczucia z prawego koła są takie jak by tam siedziała oponowa o szerokości 245 z bieżnikiem zimowym z największymi oporami toczenia, która ma bardzo duży hałas przy toczeniu się.

    Jakie wybrać łożysko? Meyle, Febi, SKF, FAG?

    Ja jestem jak coś zdecydowany na SKF bo znalazłem w dobrej cenie i podobno szły na pierwszy montaż? Link Czy może zaoszczędzić 50zł i kupić Meyle lub Febi?
    Łożyska wymienia się parami czy można pojedynczo?
    http://www.euromove.pl

    Komentarz


    • #3
      majuDJ, wymień parę, ja założyłem komplet FAG i jest cisza
      VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
      Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

      Komentarz


      • #4
        Łożysko możesz pojedynczo wymienić, ale zazwyczaj się okazuje jak wymienisz, że akurat to drugie huczy :P

        FAG, SKF polecam u mnie fabryka dała FAG na inne szkoda kasy.

        Komentarz


        • #5
          ja kupilem FAGa a w srodku bylo KOYO
          pekool

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez samtech84
            Łożysko możesz pojedynczo wymienić, ale zazwyczaj się okazuje jak wymienisz, że akurat to drugie huczy
            w ex 01 tak też musiałem robić. Kupiłem Faga tzw dwupak po zniżkach w IC ok 120 zł (jedno wychodziło 90zł czy coś takiego....bo to było dwa lata temu...)

            Podnieś auto do góry z jednej strony i zaciągnij ręczny - wrzuć 3, a 2ga osoba niech słucha czy wyje. Sprawdzony sposób. :diabelski_usmiech
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X