Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spocona skrzynia biegów DUT

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spocona skrzynia biegów DUT

    rafiki, Otworzyłeś firmę? :szeroki_usmiech

  • #2
    Spocona skrzynia biegów DUT

    Witam, od roku mam Octavię 1,6 aee i z tego co się dowiedziałem z książki serwisowej,to posiada skrzynię biegów DUT. Czasem jest tak, że 1 bieg bardzo ciężko wchodzi, nawet po wrzuceniu 3 i potem znowu 1.. Czytałem, że jakieś nity są w skrzyniach, które ścinają się i można je wymienić na jakieś śruby. i mam pytanie,czy w tej skrzynie DUT są właśnie takie nity?
    Przed tą grubszą akcją chcę wymienić olej w skrzyni,bo może to jest przyczyna, bo reszta biegów wchodzi bez problemu, (jedynie 5 czasami ma wybryk i za drugim razem wchodzi). Zszedłem niedawno do kanału i zauważyłem, że skrzynia poci się ,ale od strony koła. Pojawia się tam kropla. Chcę wymienić olej i nie wiem,czy jeśli byłby spuszczony olej ,to czy dałoby radę uszczelnić w jakiś sposób tą skrzynie? Od strony koła jest zielona plastikowa osłonka VW i właśnie na dolnej obręczy tej osłonki pojawiają się krople oleju. Można jakoś się od tamtej strony dobrać i uszczelnić w jakiś sposób tą skrzynie, ale w garażu,a nie u mechanika, jest to wykonalne?
    A i pytanie główne ,jaki olej i ile trzeba oleju wlać do tej skrzyni?
    Z góry dzięki za porady
    pozdrawiam

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X