Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

mechanizm podnoszenia szyb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • mechanizm podnoszenia szyb

    Dziwny jakiś :| ja kupowałem taki, bo ułamałem ręką wymieniając podnośnik szyby
    Przełącznik regulacji lusterek Skoda Octavia I - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

    poprzedni wyglądał identycznie, a w sterowaniu bez zmian: L = lewe + prawe, P = prawe i ogrzewanie to ogrzewanie

  • #2
    mechanizm podnoszenia szyb

    witam,

    w tym tygodniu padla mi szyba od strony kierowcy. myslalem ze wypadla z szyny wiec rozebralem i mam taki obraz.

    z szyny nie wypadla natomiast znalazlem taka linke nie wiem gdzie to pasuje i gdzie powinna siedziec ale chyba musze kupic nowy mechanizm podnoszenia szyb. cos takiego upatrzylem na all..... myslicie ze bedzie grac?

    Link

    skoda octavia 1 2001 heatchback
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Będzie pasować.
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        szukalem tutoriali jak rozkrecic i skrecic ale nie moglem namierzyc na forum?

        jezeli nie ma to napstrykam kilka zdjec jak bede sie za to zabieral i moznaby wrzucic.

        Komentarz


        • #5
          Jak wyciągniesz cały mechanizm szyby ze środka drzwi to od tyłu silnika masz trzy śruby torx. Odkręcasz je i to jest cały mechanizm, zasada działa itd. Jak to zobaczysz, pomyślisz to okaże się to dla Ciebie banalne. Ja też byłem przerażony ale okazało się, że jest to banalnie proste i u mnie wszystkie szybki teraz chodzą szybko, cicho, delikatnie. Nic nie zgrzyta, nie trzeszczy. Wszystko przesmarowane. U mnie na szczęście obyło się bez wymiany czegokolwiek

          Dodam jeszcze, że możesz wymienić same linki lub kupić cały używany sprawny podnośnik i założyć lub nowy zamiennik

          Apropo to masz niezły bajzel w tych drzwiach....
          Octavia 1 Laurin&Klement 1.9 TDI 110KM

          Komentarz


          • #6
            hehe dzieki

            to tak wyglada ale to pozostalosci po wygluszeniu jakie zrobil poprzedni wlasciciel.

            szukalem na allegro kupilem juz caly mechanizm z allegro.
            Link

            co prawda wyglada na zamiennik ale moze bedzie dzialal.

            nie wiesz czy żywotność tych zamiennikow jest ok?

            uzywek ani samej linki nie znlazlem.

            Komentarz


            • #7
              Samej linki się raczej nie opłaca bo będzie kosztować tyle co cały mechanizm. Co do trwałości to róznie bywa z zamiennikami. mi jeden trzymał nie cały rok.
              moje stare auto
              jest scout

              Komentarz


              • #8
                Ja mam cały podnośnik zamiennik od strony kierowcy tej firmy diamond czy jakoś tak. Nie wiem ile już jeździ w aucie ale jedynie przez złe użytkowanie poprzedniego właściciela linka się troszkę pogięła i zaczęło wszystko zgrzytać itd. Musiałem to rozebrać, naprostować linkę, nasmarować i wszystko gra. Żadnych uszkodzeń nie ma, a wiadomo strona kierowcy najbardziej eksploatowana - tym bardziej jak ktoś nie dba o klimatyzację lub nie ma kasy aby ją naprawić.

                Więc z mojej strony ja polecam zamiennik i jak kolega pisze - sama linka kosztuje tyle co cały nowy zamiennik podnośnik, a sama linka nie jest na pewno lepszej jakości niżeli podnośnik więc chyba wybór jest prosty

                P.S Tego z linka był nie brał. W takiej samej cenie masz ten firmy Diamond, Dajmond coś takiego :P
                Octavia 1 Laurin&Klement 1.9 TDI 110KM

                Komentarz


                • #9
                  juz za pozno...kupilem go wczoraj pojezdze i zobacze, moze nie bedzie tak zle.

                  a linki dodatkowo smarowałes? jakims smarekm w sprayu?

                  [ Dodano: Pią 01 Maj, 15 21:17 ]
                  o juz po wymianie rzeczywiscie dosyc proste do zrobienia samemu ciesze sie ze nie wydalem na mechanika. nastepnym razem wymienilbym pewnie w 1,5 h. teraz wyszlo blisko 3 h w wolnym i dokladnym tempie + przerwy na opady deszczu.

                  dam znac za kilka miesiecy lub lat jak padnie mi ten zamiennik, czy rzeczywiscie jest taki slaby.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X