Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

gwizdanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu ...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • gwizdanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu ...

    no to chyba temat rodzaju rozrządu się rozstrzygnął na korzyść łańcucha

    MiKruS, z przyjemnością - ale póki co trzasnąłem raptem 500 kaemów po mieście i np. próbuję dopiero ustalić ile to draństwo tak naprawdę pali - dzisiaj średnia wyszła mi na poziomie 11l (przy zmianach biegów ok. 4000-4500 rpm)... ale już mogę napisać, że silnik jest naprawdę mocny i bardzo elastyczny (jedynie do 2000 rpm jest jakoś tak niespecjalnie), a co niemniej ważne - tak cichy, że jak pracuje na jałowym, to nie słychać go "zza" nawiewu i tylko wskazówka obrotomierza mówi o tym, że jest włączony

    leszekmw, a pomysł tego silnika stąd, że BKD mi tak dopiekł rozmaitymi usterkami, że stałem się dieslofobem, lub jak kto woli - benzynofilem... przynajmniej na jakiś czas 8) więc znalazł sobie ów BKD nowego właściciela, a ja tak pomyślałem, że jeśli 3 ostatnie wózki to były hdi/tdi, to może teraz pora sobie przypomnieć jaki fun dawał 5 lat temu focus 2.0 ? więc sobie tak zaczynam przypominać 8) i muszę przyznać, że benzyna z turbiną jest o niebo zabawniejsza od tamtego "wolnego ssaka" (którego jednakowoż zawsze będę wspominał z rozrzewnieniem, bo był moim pierwszym samochodem, który miał w miarę pokaźne stadko kucy pod maską), bo tam cokolwiek ciekawego zaczynało się dziać dopiero ok. 4000 rpm...

  • #2
    gwizdanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu ...

    czy ktos wie co to moze byc ???

    jestem akt we francji a oni tu po zadnemu nie mowia :lol:

    cichy gwizd jak dodam gazu i jak zdejme noge
    jak zgasze silnik to tez
    Mateo
    chip'ed

    Komentarz


    • #3
      a jaki masz silniczek? tdi czy benzin?

      jak masz tdi to:
      jak dodajesz gazu to gwiżdże turbo... jak odejmujesz to może i być słychać po zejściu obrotów jeszcze trochę turbinke a jak gasisz to jest słychać psyt od zaworu odmy wspomagającego zgaszenie silnika

      a jak masz bęzynę to nie mam pojęcia.... :P

      napisz coś więcej o tych gwizdach to może bardziej trafie.
      :zlo: :zlo: South Side Madafaka Knight Rider's :zlo: :zlo:............................... prądownia ...

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez deespe
        a jaki masz silniczek? tdi czy benzin?

        jak masz tdi to:
        jak dodajesz gazu to gwiżdże turbo... jak odejmujesz to może i być słychać po zejściu obrotów jeszcze trochę turbinke a jak gasisz to jest słychać psyt od zaworu odmy wspomagającego zgaszenie silnika

        a jak masz bęzynę to nie mam pojęcia.... :P

        napisz coś więcej o tych gwizdach to może bardziej trafie.
        O2 TDI, ale to nie gwizd tubiny - ten rozpoznaje
        to jednorazowe "fiu" i od razu jak dotkne gazu - przy 900 rpm

        jakby cos nienaoliwionego sie poruszalo
        normalnie podejtzewalbym nienaoliwione elementy przepustnicy, ale tu pedal to elektronia ...
        Mateo
        chip'ed

        Komentarz


        • #5
          ciężka sprawa, a próbowałeś posadzić kogoś za kółkiem i dać nura pod maskę? może wtedy dowiesz się gdzie to dokładnie gwiżdże....
          :zlo: :zlo: South Side Madafaka Knight Rider's :zlo: :zlo:............................... prądownia ...

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez deespe
            ciężka sprawa, a próbowałeś posadzić kogoś za kółkiem i dać nura pod maskę? może wtedy dowiesz się gdzie to dokładnie gwiżdże....
            sprobuje uzyc do tego zony

            ale podejrzewam ze najwyzej dowiem sie z ktorej strony gwizdze i tyle

            bo rozbierac wszystkiego nie zamierzam
            Mateo
            chip'ed

            Komentarz


            • #7
              aha najważniejsza sprawa! ocia jeździ normalnie tzn. czy przed tymi odgłosami coś było inaczej? bo jeżeli nie to ja bym się bardzo nie przejmował. gdybym miał zwracać uwagę na wszystkie odgłosy i przejmować się nimi to już bym osiwiał i wyłysiał :szeroki_usmiech

              pozdrawiam i powodzenia :wink:
              :zlo: :zlo: South Side Madafaka Knight Rider's :zlo: :zlo:............................... prądownia ...

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez deespe
                aha najważniejsza sprawa! ocia jeździ normalnie tzn. czy przed tymi odgłosami coś było inaczej? bo jeżeli nie to ja bym się bardzo nie przejmował. gdybym miał zwracać uwagę na wszystkie odgłosy i przejmować się nimi to już bym osiwiał i wyłysiał :szeroki_usmiech

                pozdrawiam i powodzenia :wink:
                jezdzilo normalnie od 0 do 2000 km
                wczoraj zrobilem 2000 km w jeden dzien i zaczelo gwizdac
                Mateo
                chip'ed

                Komentarz


                • #9
                  mateo, olej zmieniłeś na nowy

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez djczas
                    mateo, olej zmieniłeś na nowy
                    nie, bo mowii ze olej mam zmienic po ok 30 000 km
                    (zalany long-lifem)

                    co tez ciekawe - 4000 km i olej jest ciut ponad 2/3 dzialki ... a ponoc mial brac ?
                    Mateo
                    chip'ed

                    Komentarz


                    • #11
                      a czy dzwięk nie przypomina sowy

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez djczas
                        a czy dzwięk nie przypomina sowy
                        o kurde nie wiem sowa chuka raczej a to bardziej ciche gwizdniecie

                        takie "ziut" w momencie dotkniecia pedalu i prawie takie samo jak puszcze
                        Mateo
                        chip'ed

                        Komentarz


                        • #13
                          mateo, a czy to nie jest czasem skrzypienie pedału gazu
                          tak tylko dywaguje
                          co do właściwości jezdnych to czy coś sie zmieniło jesli chodzi o dynamikę auta czy oprucz gwizdania(ziut) zauważyłeś inne rzeczy
                          Auto masz nowe na gwarancji jak coś jest nie tak to zadzwoń na asisstance dio polski a oni cię skierują do najbliższego serwisu skody a tam powinien być ktoś kto zna angielski a nawet może sie trafi polak

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez djczas
                            mateo, a czy to nie jest czasem skrzypienie pedału gazu
                            tak tylko dywaguje
                            co do właściwości jezdnych to czy coś sie zmieniło jesli chodzi o dynamikę auta czy oprucz gwizdania(ziut) zauważyłeś inne rzeczy
                            Auto masz nowe na gwarancji jak coś jest nie tak to zadzwoń na asisstance dio polski a oni cię skierują do najbliższego serwisu skody a tam powinien być ktoś kto zna angielski a nawet może sie trafi polak
                            wlasnienie pedal
                            to 1 sprawdzilem ... wylaczajac silnik

                            w serwisach to tu zima - francuski only :d

                            wiec najwyzej bede jezdzil az padnie ... latwiej powiedziec ze nie dziala niz ze gwizda
                            Mateo
                            chip'ed

                            Komentarz


                            • #15
                              mateo, to prawdopodobnie sprężynka skrzypi i nie martwił bym sie tym bo masz gwarancje a w buszu nie jesteś wiec no problem miłych wakacji i bez stresu

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez djczas
                                mateo, to prawdopodobnie sprężynka skrzypi i nie martwił bym sie tym bo masz gwarancje a w buszu nie jesteś wiec no problem miłych wakacji i bez stresu
                                zasadniczo nie ma dramatu,
                                tyle ze troszke mnie martwi ze gdzie ucho przlozyc to cos jest nie teges

                                takie pierdoly, ale to robi obraz

                                a do tego z ciekawostek - chyba ani jednej jeszcze skody we francji nie widzialem ...
                                Mateo
                                chip'ed

                                Komentarz


                                • #17
                                  Czy coś się udało ustalić w dalszej eksploatacji auta co to za gwizd? Chyba mam podobnie.

                                  pozdr,
                                  cart
                                  Skoda Octavia II 1.9 TDI Czarna "Miętówka"
                                  Seria: 118,1 KM / 279,6 Nm
                                  Rogalowy mod: 145,0 KM / 326,6 Nm

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X