Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Przy niskich obrotach i przy ruszaniu szarpie i strzela

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Przy niskich obrotach i przy ruszaniu szarpie i strzela

    no witka

    a mozna wiedziec jak waskie jest to grono ? :szeroki_usmiech

  • #2
    [O1] Przy niskich obrotach i przy ruszaniu szarpie i strzela

    Witajcie
    Jak w temacie ale najpierw kilka danych: OCTAVIA I kombi 1.6 AKL 101KM + LPG sekwencja - kupiona w marcu 2007r. przy 132000km teraz jest 159000 km. Od razu w marcu wymieniłem świece na NGK nr 24, V-line oraz na kable zapłonowe Sentech... Na początku były małe kłopoty z pływającymi obrotami ale wszystkie minęły aż do ostatnich dni....

    Otóż jest tak: NIE ZAWSZE ale co któryś dzień autko jak jest na LPG to przy ruszaniu z miejsca oraz jak jadę na niskich obrotach to zaczyna go szarpać ja mu gaz a on szarpie sie a nawet zwalnia !? Przełączałem wtedy na benzynę i to samo...
    Pomyślałem, że to może LPG albo benzyna ale sprawdziłem na rożnych stacjach markowych i niestety to nie to....

    2 dni temu zmieniłem świece bo już miały za sobą 27000km ale to nie pomogło. Czasem jest ok a czasem tak się zachowuje..
    Po podpięciu do diag sonda pracuje, kąt uchylenia prze jest ok. i ogólnie nie ma błędów....


    Teraz myślę nad przewodami zapłonowymi tym razem albo Tesla (95zł) albo NGK (160zł) , Bosch (209zł), i ew modułem (cewką) zapłonu (zamiennik beru 140zł lub org. (nr 032 905 106B) 452zł
    Co o tym myślicie? Gdzie szukać jeszcze?
    Pomóżcie jak umiecie....
    Pozdrawiam
    Orzeł
    Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

    Komentarz


    • #3
      Ale na benzynie przerywa tylko jak zacznie przerywać na gazie i jak przełączysz na benzynę, czy jeździłeś na samej benzynie i przerywał :?:
      Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

      Komentarz


      • #4
        mroko, raczej jak na benzynie przerywa tylko jak zacznie przerywać na gazie i jak przełączę wtedy na benzynę ... co to może znaczyć?
        aha jeszcze jedna sprawa jak podpiąlem się do kompa to mimo ze sonda pracowała to w pamięci kompa był błąd: coś a'la że sporadyczny błąd sondy lamba górna wartośc' wykasowałem błąd i po tym jeździła ok - za 2-3 dni to samo.. aż do teraz ale teraz nie podpinałem się do diag wiec nie wiem czy juz powstał nowy błąd w ECU....\sądzisz to może być sonda? no ale wtedy jakby ona padła to autko by nie miało mocy i żarłoby paliwo jak szalone a autko pali ok - wydaje się... sonda też nie może się sama naprawiać i psuć w kółko

        może pada powoli cewka zapłonowa podobne jaj były w feli 1.6 AEE
        Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

        Komentarz


        • #5
          To nie jest wina sondy. Błąd pojawia się przez to że jeździsz na gazie i to jest normalne.
          Spróbuj pojeździć na samej benzynie i zobacz czy też będzie przerywał, bo może cała wina jest w gazie. Jeżeli na benzynie będzie dobrze to znaczy że układ zapłonowy raczej jest ok i coś jest nie tak z gazem.
          Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

          Komentarz


          • #6
            Moja o takich samych parametrach i też na gazie "łapała " lewe powietrze przez rurkę od podciśnienia do bodaj parownika ( nie wiem nie jestem pewien jak to się nazywa). Na oko było wszystko ok ale szarpała i gasła - dodatkowo zapalała błędem silnika a na VAG było masę dziwnych różnych błędów. Do czasu gdy rurka spadła kompletnie od strony ustrojstwa z gazem i wtedy się okazało że jest popękana na całej długości. Pomogła wymiana na nowe i teraz przynajmniej spokój...

            Komentarz


            • #7
              mroko, - sekwencję stroi się tak, aby czasy adaptacji sondy na krótkim i długim czasie były takie same dla Pb i LPG. czyli zakres pracy sondy musi być taki sam dla obu paliw. co za tym idzie - błąd nie pojawił się od jady na lpg i nie jest to normalne OT - reprezentujesz pogląd większości - jak w samochodzie jest gaz, to jak się coś zjeb.... to jest na pewno wina gazu EOT. jeśli jest inaczej - oznacza to całkowicie rozjechaną mapę czasu wtrysków. obstawiam : - bieże gdzieś na podciśnieniach lewe powietrze - sprawdź sobie wężyk prowadzącyu powietrze od kolektora do parownika, i inne podciśnienówki. albo może być rozjechana mapa wtrysków.
              masz soft do instalacji LPG - jeśli masz tam odczyt z MAP - jaką ma wartość na biegu jałowym?
              Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez huwe
                oznacza to całkowicie rozjechaną mapę czasu wtrysków. obstawiam
                Czyli uważasz że mapa czasów wtrysków rozjeżdża się raz na jakiś czas i przez to raz szarpie a raz nie. Myślę że jakby rozjechała się mapa wtrysków to cały czas byłyby takie objawy.
                a co do gazu to nie uważam że jak się coś zjeb.. to wina gazu tylko proponuje żeby pojeździł na benzynie i wtedy będzie wiadomo czy winna jest ze strony gazu czy może jednak coś innego.

                [ Dodano: Nie 21 Paź, 07 20:50 ]
                Oczywiście podane przyczyny błędu wcale nie muszą być takie. U mnie ten błąd pokazywał się jak miałem walnięty czujnik halla. Po jego wymianie błąd znikł. Zaburzenia w spalaniu powodują ten błąd. A przyczyn zaburzeń spalania jest wiele.
                Załączone pliki
                Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                Komentarz


                • #9
                  mapa wtrysków rozjeżdża się wskutek określonych czynników - np mapa na benzynie potrafi rozjechać się od źle ustawionej mapy na LPG. i wtedy może pojawić się również błąd - o którym pisał kolega - sporadyczna wartość sondy w górnym zakresie.
                  Ale z tym się zgodzę - wyłączyć gaz i pojeździć na benzynce - jeśli objawy nie wystąpią - usterka dotyczy LPG.
                  Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

                  Komentarz


                  • #10
                    huwe, mroko

                    Witajcie
                    No i tak zrobiłem jeździłem na benzynie i jakoś nie ma tych efektów ale przejeździłem ok. 20km i poszedłem na LPG i. od czasu do czasu lekko poszarpuje i strzeliło w tłumiku..
                    czyli co mam robić - jechać do gaziarzy ale do tych co serwisują tak instalkę? (OMVL XXL DREAM)
                    aha mroko skąd masz takie info o błędach masz to w pdf albo w innej wersji??? jest szansa aby zdobyć coś takiego??? mój mejl to [email protected]
                    jak coś Wam przyjdzie do głowy proszę piszcie
                    btw U MNIE W OGóLE NIE WIDZIAłEM ZóLTEJ KONTROLKI CHECK ENGINE NAWET JAK ZAPALAM AUTO CZY TAK MA BYć?
                    Upps sorry za Capslocka

                    pzdr
                    orzeł720
                    Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                    Komentarz


                    • #11
                      Moim zdaniem udaj się do gazowników niech oni coś dumają. Mozę jakiś filterek się zapchał albo tak jak pisał kolega huwe coś z mapą wtrysków.
                      Apropo info o błędach to kiedyś miałem możliwość zrobienia kilka zdjęć książce serwisowej 8) . Ale mam tylko ten błąd opisany i błąd czujnika halla.
                      Pozdr.
                      Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                      Komentarz


                      • #12
                        oki dzięki Wszystkim za pomoc i sugestie w wolnej chwili podjadę - ale będzie to trudne do czwartku włącznie
                        oczywiście powiadomię WAS jak mi poszło

                        pozdro
                        Orzeł
                        Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                        Komentarz


                        • #13
                          orzel720 daj znać po wizycie u gazowników .
                          Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X